czwartek, 24 lipca 2014


Logo European Research Council
European Reseach Council podało harmonogram naboru wniosków, który będzie odbywał się w drugiej połowie 2014 r. i 2015 r. w ramach konkursów organizowanych przez tę instytucję. W najbliższych miesiącach otwarty zostanie nabór wniosków we wszystkich konkursach organizowanych przez ERC. Budżet konkursów wynosił będzie 1,65 mld euro. Kwota ma wystarczyć na sfinansowanie ok. 1070 projektów.


Szczegóły naborów wniosków w konkursach ERC w 2014 i 2015 r. zawiera tabela poniżej.

Harmonogram naboru wniosków w European Research Council 2014/2015
Harmonogram naboru wniosków w European Research Council 2014/2015 - źrodło http://erc.europa.eu
ERC Starting Grants
Celem konkursu jest wspieranie wybitnych młodych naukowców, którzy znajdują się na początkowym etapie kariery naukowej i pracują nad stworzeniem własnego zespołu badawczego.
Czas trwania: Zgłaszany projekt może trwać do pięciu lat.
Budżet: Na cały czas trwania projektu można uzyskać maksymalnie 1 500 000 euro.
Wnioskodawca: Wnioski mogą składać osoby, które od 2 do 7 lat temu uzyskały swój pierwszy stopień doktora. Kierownik zgłaszanego projektu musi być autorem przynajmniej jednej istotnej publikacji naukowej w międzynarodowym czasopiśmie naukowym bez udziału swojego promotora. Wskazane jest by kierownik posiadał także inne publikacje, wystąpienia na konferencjach, patenty i nagrody naukowe.

ERC Consolidator Grants
Celem konkursu jest udzielenie wsparcia wybitnym naukowcom.
Czas trwania: Zgłaszany projekt może trwać do pięciu lat.
Budżet: Na cały czas trwania projektu można uzyskać maksymalnie 2 000 000 euro. W niektórych przypadkach możliwe jest uzyskanie dodatkowych 750 000 euro.
Wnioskodawca: Osoba, która uzyskała swój pierwszy stopień doktora od 7 do 12 lat temu. Kierownik zgłaszanego projektu musi być autorem kilku publikacji w międzynarodowych czasopismach naukowych bez udziału swojego promotora. Kierownik projektu musi także posiadać także inne publikacje, wystąpienia na konferencjach, patenty i nagrody naukowe.

ERC Advanced Grants
Celem konkursu jest udzielenia wsparcia wybitnym naukowcom, którzy w ostatnich dziesięciu latach mogą pochwalić się istotnymi osiągnięcia naukowymi.
Czas trwania: Zgłaszany projekt może trwać do pięciu lat.
Budżet: Na cały czas trwania projektu można uzyskać maksymalnie 2 500 000 euro.
Wnioskodawca: Główni badacze powinni być naukowcami prowadzącymi własne badania, wykazującymi się wyjątkową oryginalnością i istotnym dorobkiem naukowym. Wymogi akademickie nie są brane pod uwagę w trakcie selekcji kandydatów

ERC Proof of Concept Grant
Celem konkursu jest udzielenia finansowania osobom, które realizują już grant i w jego trakcie otrzymują nieplanowane wyniki badań, które mogą mieć zastosowanie komercyjne lub społecznie.
Czas trwania: Zgłaszany projekt może trwać do 18 miesięcy.
Budżet: Na cały czas trwania projektu można uzyskać maksymalnie 150 000 euro.
Wnioskodawca: Wnioski mogą składać osoby, które realizują już grant finansowany ze źródeł ERC i w wyniku prowadzonych badań uzyskały nieoczekiwane lub nowe możliwości, które mają możliwość zastosowań komercyjnych lub społecznych. W ramach przyznanych środków, można sfinansować prace, których nie przewidziano w pierwotnym projekcie.

Szczegółowe informacje o konkursach European Research Council można znaleźć w ERC Work Programme 2015.

Przypominamy, że Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wznowiło program Granty na granty, którego celem jest pomoc polskim naukowcom w aplikowaniu o środki na cele badawcze z Unii Europejskiej - kliknij i przeczytaj więcej.

Polscy naukowcy, których projekty zostaną zakwalifikowane do II etapu ocen w ramach konkursów ERC Starting Grants oraz ERC Consolidator Grants mogą liczyć na pomoc Narodowego Centrum Nauki. Jak informuje na swojej stronie NCN:
Wsparcie będzie polegało na organizacji indywidualnych konsultacji z ekspertami zasiadającymi w panelach oceniających wnioski w ERC oraz laureatami konkursów ERC dla naukowców przygotowujących się do  rozmowy  kwalifikacyjnej z komisją oceniającą wniosek.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej NCN.Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...