sobota, 12 lipca 2014


Zdjęcie we wpisie: http://unsplash.com/
Lato to dobry czas, żeby popracować nad swoim warsztatem naukowym. Warto wówczas sięgnąć do poradników, z których można zdobyć informacje dotyczące umiejętności ważnych dla badaczy. W dzisiejszym Weekendowo o Nauce zachęcam do zapoznania się z dwoma bezpłatnymi poradnikami, które zostały przygotowane przez zespół Portalu Naukowca.

Efektem ich pracy jest dwuczęściowy "Poradnik Naukowca". Z pierwszej części pt. "Jak poprawić swoją atrakcyjność w oczach biznesu?" badacze mogą dowiedzieć się w jaki sposób współpracować z przedstawicielami biznesu, którzy chcą wykorzystywać wyniki prac naukowych. Jak wyjaśnia we wstępie do publikacji dr inż. Jakub Jasiczak:
Przyjęliśmy, iż odbiorcą opracowania jest naukowiec pracujący na uczelni lub w instytucie, który chce współpracować z przedsiębiorstwami, ale pozostając dalej w nauce. Postanowiliśmy też skoncentrować się na przekazaniu czytelnego zestawu porad. W rezultacie powstała swoista „lista kontrolna”, zawierająca 10 konkretnych rekomendacji. Zaczęliśmy od tych najprostszych, by stopniowo zwiększać stopień trudności.

Okładka poradnika "Jak poprawić swoją atrakcyjność w oczach biznesu?"

Druga część poradnika dla naukowców nosi tytuł "Jak zwiększyć skuteczność aplikowania o środki?". Dowiadujemy się z niego jak opracować dobry pomysł badawczy oraz w jaki sposób prowadzić prace nad wnioskiem o finansowanie naszego projektu. Jak dowiadujemy się z wprowadzenia do poradnika:
Zadaniem poradnika nie jest przedstawienie możliwości aplikowania o granty, przybliżenie zasad wybranych konkursów, czy omówienie poszczególnych pól generatora wniosków. Jest wiele stron internetowych oraz przewodników, które zadania te spełniają doskonale. Naszym celem było stworzenie publikacji, która podpowie badaczom, w jaki sposób myśleć o procesie aplikowania oraz jak zaplanować i zrealizować działania poprzedzające złożenie gotowego wniosku o dofinansowanie.


Zdjęcie we wpisie: http://unsplash.com/Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...