wtorek, 19 sierpnia 2014


Do 17 października 2014 r. trwa nabór kandydatów do udziału w ostatniej edycji konkursu INTER, którego organizatorem jest Fundacja na rzecz Nauki Polskiej. Celem konkursu jest wyłonienie młodych polskich naukowców, którzy najlepiej popularyzują prowadzone przez siebie badania naukowe. Dla laureatów konkursu organizatorzy przygotowali nagrody finansowe.

Zgodnie z regulaminem konkursu zgłoszenia mogą przesyłać:
  • doktoranci z polskich jednostek naukowych, zamieszkali w Polsce;
  • doktorzy będący pracownikami naukowymi, zamieszkali w Polsce i zatrudnieni na umowę o pracę w jednostce naukowej posiadającej siedzibę na terenie RP – do 6 lat po doktoracie;
  • absolwenci studiów doktoranckich do 12 miesięcy od uzyskania stopnia doktora, zamierzający realizować projekt w jednostce naukowej posiadającej siedzibę na terytorium RP.
Dla laureatów konkursu przygotowano następujące nagrody:
  • I nagroda - 120 000 zł;
  • II nagroda - 100 000 zł;
  • III nagroda - 80 000 zł.
Każda nagroda składa się z dwóch części: 80% nagrody stanowi część subwencyjna na realizację zaprezentowanego projektu badawczego, a 20% to indywidualne wsparcie dla laureata. Finał konkursu odbędzie się w obecności publiczności. Zwycięzca głosowania publiczności otrzyma nagrodę wysokości 10 000 zł

Osoby zakwalifikowane do konkursu będą mogły wziąć udział w szkoleniach z zakresu współpracy interdyscyplinarnej oraz popularyzacji nauki. Zgłoszenia do konkursu należy składać za pośrednictwem systemu http://szkolenia.fnp.org.pl.

Jak informuje Fundacja na rzecz Nauki Polskiej:
W ostatniej edycji konkursu INTER wnioski mogą składać uczestnicy projektu SKILLS, a więc osoby, które w związku ze swoim wcześniejszym udziałem w projekcie (np. uczestnictwem w szkoleniu) podpisały deklarację uczestnictwa w projekcie SKILLS oraz oświadczenie dotyczące danych osobowych.

Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...