sobota, 30 sierpnia 2014


Logo programu Wiadomości Naukowe
Od 3 sierpnia w każdą niedzielę widzowie TVP 1 przed głównym wydaniem Wiadomości mają okazje oglądać Wiadomości Naukowe. Program jest inicjatywą Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, a jednym z jego celów jest popularyzacja nauki oraz badań, które realizowane są ze środków NCBiR.

Wiadomości Naukowe nadawane są w niedzielę o 19:20. Każdy odcinek trwa niespełna cztery minuty. Program prowadzony jest przez dziennikarza Radka Brzózkę. W programie prezentowane są ciekawostki ze świata nauki. W każdym odcinku przedstawiane są także przykłady projektów, które finansowane są przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Plusem Wiadomości Naukowych jest przede wszystkim godzina ich nadawania. Dotychczas programy naukowe umieszczane były w zdecydowanie mniej atrakcyjnych częściach ramówki telewizyjnej. Tym razem nic takiego nie ma miejsca. Program nadawany tuż przed głównym serwisem Wiadomości, może więc dotrzeć do dużej grupy odbiorców. Na pochwałę zasługuje także dobór projektów finansowanych przez NCBiR, które prezentowane są w programie. Są one po prostu interesujące i mogą zaciekawić widza.

Minusem Wiadomości Naukowych jest czas ich trwania. W niespełna 240 sekund trudno przedstawić projekty badawcze inaczej niż powierzchownie. Tym bardziej, że w każdym programie omawianych jest kilka tematów. Aż prosi się, żeby Wiadomości Naukowe miały swój dłuższy odpowiednik w telewizyjnej ramówce lub na stronach internetowych NCBiR oraz Telewizji Polskiej. Wówczas widzowie, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o przedstawianych badaniach, mogliby zaspokoić swoją ciekawość.

Jeżeli jeszcze nie oglądaliście Wiadomości Naukowych, to poniżej możecie zobaczyć ich trzy pierwsze odcinki. Wszystkie odcinki można zaś znaleźć na stronie Telewizji Polskiej.


Print Friendly and PDF
SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

SklepNaukowy