wtorek, 30 września 2014


W październiku życie akademickie znów zaczyna kwitnąć. Nie inaczej jest z ofertą konkursów na granty i stypendia. W najbliższym miesiącu zamknięty zostanie nabór wniosków w blisko 70 konkursach. Jest więc w czym wybierać. Ponieważ jednak znalezienie odpowiedniego dla siebie konkursu, może być nieco trudne, tradycyjnie przygotowaliśmy infografikę, której celem jest przedstawienie konkursów.

W połowie października czujni powinni być studenci i doktoranci. Wszystko dlatego, że 15 października upływa termin składania wniosków na stypendia dla wybitnych studentów i doktorantów, których organizatorem jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Warto pamiętać także o prestiżowym konkursie Złoty Medal Chemii 2014 oraz ERC Advanced Grants. Młodzi naukowcy, którzy nie ukończyli 30. roku życia, powinni natomiast pamiętać o konkursie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej Start 2015. To dobra okazja do zdobycia 28 000 zł na prowadzenie badań naukowych oraz inne wydatki.

Pełną listę konkursów można znaleźć na infografice. Zwracamy uwagę, że infografika została przygotowana 30 września 2014 r. Istnieje duża szansa, że po tym terminie pojawią się nowe konkursy. Najnowszych informacji o kolejnych konkursach radzimy szukać na www.granty-na-badania.com. Polecamy również nasz kalendarz, w którym znajdują się wszystkie konkursy - w tym wiele z jesieni oraz z 2015 r. Kalendarz można znaleźć w każdym wpisie tuż nad formularzem komentarzy. A jeżeli chcecie być na bieżąco z wszystkimi informacjami o konkursach na granty, stypendia i staże polecamy nasze profile w serwisach społecznościowych - Facebook, Twitter i Google+. Zachęcamy także do zapisania się na nasz newsletter - formularz poniżej.  

Podaj swój adres email:Wykaz konkursów na granty i stypendia (październik 2014 r.)

Szczegółowy wykaz konkursów na granty i stypendia w październiku 2014 r.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
Europejska Agencja Kosmiczna
Prezydent Miasta Sokołów Podlaski
Gmina Śrem
Fundacja NBP
PhDo Stoczni Prezydent Miasta Gliwice Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej Prezydent Miasta Świdnica Fundacja Niepodległości Fundacja na rzecz Nauki Polskiej NCN / NCBiR NZS UE Powiat tarnowski Podlasie Szczecin Śląski Fundusz Stypendialny Astor Sp. z o.o. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Narodowe Centrum Badań i Rozwoju PARP REXUS/BEXUS Powiat szczecinecki Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Matematyka w obiektywie Prezydent Miasta Gdańsk Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Polsko-Niemiecka Fundacja na rzecz Nauki Dobre praktyki EFS 2014 Fundacja Kościuszkowska KSOW Prezydent miasta Ełk Województwo kujawsko-pomorskie Instytut Chemii Fizycznej PAN Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej Teraz Polska Promocja Bieruń Żywiecka Kronika Filmowa Bezpieczne Miasto Global Management Challenge Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych European Research Council Akademia Dietetyki WUP w Gdańsku Polsko-Japońska Współpraca Badawcza E(x)plory WFOŚiGW w Łodzi Max Weber Programme Powiat dębicki Enea Operator Kultura Popularna Fundacja na rzecz Nauki Polskiej Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego PAP / MNiSW Rząd Szwajcarii Narodowe Centrum Kultury Województwo Pomorskie EUCYS CERN UOKiK Sapare Auso TÜBITAK

Print Friendly and PDF
SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom