środa, 29 października 2014


Logo Narodowego Centrum Nauki
Narodowe Centrum Nauki opublikowało instrukcje do przygotowania wniosków dla osób, które planują składać projekty w ramach konkursów Opus 8, Sonata 8 lub Preludium 8. Przygotowane przez NCN wskazówki mogą być przydatne podczas pracy nad merytoryczną i formalną częścią wniosku. Nabór wniosków w wymienionych konkursach trwa do 15 grudnia2014 r. Kliknij i przeczytaj szczegółowe informacje o konkursach NCN.

Każda z instrukcji składa się z trzech elementów:
I.INFORMACJE OGÓLNE
II.PRZYGOTOWANIE WNIOSKU W SYSTEMIE OSF
III.WYPEŁNIANIE ZAKŁADEK W FORMULARZU

Instrukcja wypełniania wniosku w ramach konkursu Opus 8
Instrukcja wypełniania wniosku w ramach konkursu Preludium 8
Instrukcja wypełniania wniosku w ramach konkursu Sonata 8

Polecamy także zapoznanie się z naszą publikacją "Poradnik: Jak złożyć dobry wniosek do NCN?" oraz serię porad "Dobre praktyki w pisaniu wniosków o grant". Warto zapoznać się także ze zmianami, które wprowadziło NCN w obecnej edycji konkursów.

Warto pamiętać także o poradniku przygotowanym przez Radę Młodych Naukowców pt. "Jak napisać wniosek o finansowanie badań naukowych".

Nie można również zapominać o bardzo ważnej kwestii kosztów bezpośrednich i pośrednich. Klikając w ten link, dowiecie się czym są koszty pośrednie i bezpośrednie oraz, co może zostać do nich zaliczone. Wyjaśnienie jak obliczać koszty bezpośrednie i pośrednie oraz plik pomocny do tych obliczeń, znajdziecie klikając w ten link.


Poradnik: Jak złożyć dobry wniosek do NCN?Print Friendly and PDF
SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom