czwartek, 13 listopada 2014


Logo Narodowego Centrum Nauki
Narodowe Centrum Nauki opublikowało na swojej stronie internetowej listę projektów, które uzyskały finansowanie w ramach konkursów Opus 7, Sonata 7 oraz Preludium 7. Nabór wniosków we wspomnianych konkursach trwał do 17 marca do 17 czerwca 2014 r. Wyniki można znaleźć klikając w ten link.

W systemie www.osf.opi.org.pl  powinny także pojawić się recenzje wniosków. Szczególnie warto zapoznać się z nimi, jeśli wniosek nie uzyskał finansowania. W recenzji eksperci muszą bowiem uzasadnić swoją decyzję i wskazać słabe strony wniosku.  

Jednocześnie przypominamy, że do 15 grudnia 2014 r. trwa nabór wniosków w ramach konkursów Opus 8, Sonata 8 i Preludium 8. Kierownicy wniosków, które nie uzyskały finansowania w poprzedniej edycji wymienionych konkursów - o ile nie znaleźli się w grupie osób, którym składanie wniosku zostało zablokowane - mogą poprawić wniosek i aplikować jeszcze raz. W nowym formularzu mają 2500 znaków na odniesienie się do uwag recenzentów oraz wskazanie, co we wniosku zostało poprawione.

Osobom, które planują składanie wniosków w obecnie otwartych konkursach, polecamy naszą bezpłatną publikację "Poradnik: Jak złożyć dobry wniosek do NCN?".

Możliwe jest także odwołanie się od decyzji NCN. Procedurę odwołania należy rozpocząć w ciągu 14 dni od wpłynięcia pisma z odmowną decyzją do jednostki naukowej, w której realizowany miał być projekt.


Print Friendly and PDF
SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom