sobota, 13 grudnia 2014


Fragment okładki publikacji "Cyfrowy archeolog"
Popularyzacja nauki i komunikacja naukowa coraz częściej przestają być tylko pustymi hasłami. W świecie polskiej nauki coraz częściej możemy spotkać się z działaniami, których celem jest upowszechnianie wśród społeczeństwa wyników badań naukowych. W tym miejscu warto zatrzymać się przy publikacji „Cyfrowy archeolog. Podręcznik promocji archeologii  w nowych mediach”, który niedawno ujrzał światło dzienne.

Choć publikacja przygotowana przez Muzeum Archeologiczne w Poznaniu adresowa jest do archeologów, to zajrzeć powinni do niej także naukowcy zajmujący się innymi dziedzinami nauki. Wynika to z faktu, że z "Cyfrowego archeologa" można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, jeśli chcemy popularyzować wyniki naszych badań naukowych. I nieco mniejsze znaczenia ma fakt o jaką konkretnie dziedzinę nauki chodzi.

Oczywiście z publikacji najwięcej skorzystają archeologowie. Ale i dla pozostałych naukowców będzie to dobre źródło do zdobycia wiedzy o praktycznych aspektach popularyzacji nauki. Nic tylko podpatrywać, wyciągać wnioski i przekładać na swoją działkę naukową.

Jak przystało na dobrą pozycję dotyczącą promocji nauki, "Cyfrowy archeolog" dostępny jest bezpłatnie w internecie na licencji CC BY-NC-ND 3.0 PL.


Okładka publikacji "Cyfrowy archeolog"
Print Friendly and PDF
SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom