środa, 28 stycznia 2015


Logo European Pioneers
Od 1 maja 2015 r. do  22 czerwca 2015 r. trwa nabór wniosków w ramach programu European Pioneers. W ramach konkursu istnieje możliwość otrzymania od 50 000 euro do 250 000 euro na rozwój e-biznesu. Konkurs adresowany jest do małych i średnich przedsiębiorstw oraz studentów, którzy na potrzeby projektu założą własną firmę.

Zgodnie z zasadami konkursu zgłaszane projekty muszą wykorzystywać technologię FIWARE. Pomysły na biznes muszą dotyczyć następujących zagadnień:
  • Smart City Services - wykorzystanie nowoczesnych technologii w przestrzeni miejskiej (aplikacje działające w oparciu o geolokalizację, interaktywne przewodniki po mieście, itp.)
  • Social Connected TV - aplikacje społecznościowe, które uzupełniają i wzbogacają programy emitowane w telewizji
  • Pervasive Gaming - aplikacje łączące świat realny z wirtualnym środowiskiem gier (rozszerzona rzeczywistość, technologie 3D, grywalizacja codziennych czynności)
  • E-learning - aplikacje edukacyjne, wykorzystujące m.in. nauczanie mieszane, naukę zdalną poprzez masowe otwarte kursy online, itp.
Zwycięskie projekty otrzymają także wsparcie techniczne i merytoryczne w okresie 8 miesięcy, które poświęcone zostaną na stworzenie aplikacji.

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie http://weblify.pl/europeanpioneers/.


Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...