poniedziałek, 12 stycznia 2015


Logo Narodowego Cenrum Badań i Rozwoju
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju opublikowało harmonogram naboru wniosków w ramach konkursów, które będą organizowane w 2015 r. W najbliższych miesiącach pojawią się nowe konkursy finansowane ze środków Unii Europejskiej. Nie będą natomiast prowadzone nabory w ramach popularnych w latach poprzednich konkursów Innowacje Społeczne oraz Program Badań Stosowanych.

W ramach środków finansowych z Unii Europejskiej w pierwszej połowie 2015 r. otwarte zostaną konkursu, które będą realizacją celów zawartych w dokumentach programowych Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER). Konkursy będą adresowane m.in. do akademickich biur karier. Jednym z ich celów będzie organizacja staży oraz praktyk dla studentów oraz ułatwienie ich wchodzenia na rynek pracy.

Nowością w ofercie NCBiR jest także wspólne przedsięwzięcie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, którego celem jest poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach. Nowa inicjatywa to także konkurs E-Pionier. Jak informuje NCBiR będzie to pierwszy w Polsce program zakładający finansowanie powstawania rozwiązań w modelu zamówień przedkomercyjnych (PCP - pre-commercial procurement).

Szczegółowy harmonogram naboru wniosków w 2015 r. znajduje się na obrazku poniżej.

Kliknij w obrazek w celu powiększenia grafiki
Harmonogram naboru wniosków w NCBiR w 2015 r.
Harmonogram naboru wniosków w NCBiR w 2015 r.Print Friendly and PDF
SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom