środa, 13 maja 2015


Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. (DARR S.A.) działając w partnerstwie z Wrocławskim Centrum Badań EIT+ zaprasza do udziału w konkursach grantowych realizowanych w ramach projektu Climate-KIC.

Wnioski mogą składać pomysłodawcy działających w następujących obszarach tematycznych: ochrona środowiska, ekologia, odnawialne źródła energii, budownictwo ekologiczne, efektywność energetyczna, zrównoważony transport, zrównoważony rozwój, ochrona klimatu oraz dziedziny pokrewne.

W ramach projektu Climate-KIC realizowane są dwie inicjatywy:
  • ClimateLaunchpad - Największy europejski konkurs dla wczesnych pomysłów biznesowych (na etapie koncepcyjnym lub wczesnym etapie wdrożeniowym) z nagrodą 10 000 euro. Projekt realizowany jest w 26 państwach świata. Finał konkursu odbędzie się we wrześniu w Amsterdamie.
  • Acceleration Program -  Program grantowy dla pomysłodawców oraz start-upów z całkowitą pulą grantów na etapie krajowym na poziomie: 40 000 euro. Ponadto finalista programu otrzyma możliwość udziału w Venture Competition, który odbędzie się w październiku w Birmingham (Wielka Brytania) w trakcie Festiwalu Innowacji. W zeszłorocznej edycji, 12 finalistów Venture Competition walczyło o nagrodę główną w wysokości 100 000 euro.
Inicjatywy skierowane są do: pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych, osób fizycznych, studentów, absolwentów, firm prywatnych, zespołów badawczych, fundacji, stowarzyszeń.

Więcej informacji o konkursach można znaleźć na stronie internetowej Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.


Print Friendly and PDF
SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom