wtorek, 21 lipca 2015


Logo Electrolux Design Lab 2015
Dwoje polskich studentów zakwalifikowało się do półfinału prestiżowego konkursu Electrolux Design Lab 2015. Młodzi projektanci znaleźli się w gronie autorów 35 najlepszych koncepcji urządzeń przyszłości dla zdrowych i szczęśliwych dzieci. Teraz dzięki głosom internautów, jedno z nich ma szansę zostać wyróżnionym Nagrodą Publiczności i otrzymać 2 000 euro. Warto wesprzeć naszych rodaków, tym bardziej, że na głosujących także czeka wyjątkowa nagroda – wyjazd do Finlandii i udział w gali finałowej konkursu, która odbędzie się w październiku w Helsinkach.

Polskie projekty
Kitchen Wizard to koncepcja inteligentnego urządzenia, którego zadaniem jest stymulacja rozwoju intelektualnego dzieci poprzez zabawę. Jego autorką jest Agata Hoffa, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jego intuicyjna obsługa ma sprawić,  że idealnie nada się dla najmłodszych. Wystarczy, że dziecko dotknie nim obiektu, który wzbudził jego zainteresowanie, a skaner rozpozna produkt, nazwie go, opisze jego kolor lub udzieli innych informacji, które zostały wcześniej zaprogramowane zgodnie z potrzebami i umiejętnościami pociechy. Dołączona opaska noszona na nadgarstku przez dziecko, pomaga zapewnić  mu bezpieczeństwo w kuchni – ma wbudowany termometr, dzięki czemu będzie ostrzegać o możliwości poparzenia.
Projekt Kitchen Wizard, autorka Agata Hoffa - materiały prasowe
Projekt Kitchen Wizard, autorka Agata Hoffa - materiały prasowe
Cleanspire to projekt Łukasza Kowalskiego, studenta Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o zachowaniu w czystości naszej pościeli i materaca. Urządzenie absorbuje wilgoć, która jest odpowiedzialna za rozwój mikroorganizmów i odświeża nasze łóżko za pomocą podmuchów zimnego powietrza. Jest wyposażony w jonizator oraz moduł Peltiera, który odparowuje zgromadzoną wilgoć. Cleanspire ma pozwolić dzieciom, nawet tym borykającym się z alergią, spać zdrowo i spokojnie.

Projekt Cleanspire, autor Łukasz Kowalski - materiały prasowe
Projekt Cleanspire, autor Łukasz Kowalski - materiały prasowe
Jak wziąć udział w głosowaniu?
Wystarczy odwiedzić stronę www.electroluxdesignlab.com, obejrzeć zdjęcia oraz filmy przedstawiające koncepcje uczestników  i oddać głos na swojego faworyta. Następnie należy odpowiedzieć na krótkie pytanie: 
„Co dla Ciebie kryje się pod hasłem tegorocznej edycji Zdrowe i szczęśliwe dzieci?”
Głosowanie trwa do 14 sierpnia do godziny 12:00. Zwycięzca nagrody publiczności zostanie ogłoszony podczas uroczystej gali finałowej, która odbędzie się 15 października 2015 r. w Helsinkach. Podczas wydarzenia wyłonieni zostaną również  trzej  główni zwycięzcy konkursu.

Nagroda zawiera (dla 2 osób):
  • przelot na miejsce wydarzenia i z powrotem;
  • transport na lotnisko oraz z lotniska;
  • zakwaterowanie w centrum Helsinek (14-16 października);
  • udział w uroczystej gali wręczenia nagród Design Lab oraz w uroczystej kolacji 15 października 2015 r.


Print Friendly and PDF
SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom