piątek, 18 września 2015


Do 1 października 2015 r. trwa nabór zgłoszeń w ramach konkursu ADAMED SmartUP. Konkurs adresowany jest do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zlokalizowanych na terenie całej Polski, którzy interesują się nauką. W ramach konkursu można wygrać wyposażenie do pracowni szkolnej.

Zgodnie z informacjami organizatorów konkurs polega na przygotowaniu lekcji edukacyjnej w formie materiału wideo na jeden z czterech następujących tematów:
  1. "Fizyka od kuchni" (należy wybrać jedno lub dwa zjawiska fizyczne, które zachodzą w kuchni, a następnie w ciekawy sposób je przedstawić i/lub wytłumaczyć);
  2. "Co robi mózg, gdy człowiek śpi?" (lekcja powinna przedstawiać funkcje snu i działanie fal mózgowych);
  3. "Czy mikroorganizmy mogą być dla nas dobre?" (materiał wideo o bakteriach, które służą człowiekowi);
  4. "Kolorowa chemia - jaki jest Twój ulubiony kolor?" (w ciekawy sposób należy pokazać i wytłumaczyć jak otrzymać ten kolor: a. wyświetlając go z jakiegoś źródła światła; b. zabarwiając nim, np. wodę w zlewce. Należy zagłębić się w fizykochemię procesu widzenia i powstawania kolorów w systemie RGB i CMYK). 
W ramach konkursu przyznane zostaną następujące nagrody:
  • wybrane przez laureatów wyposażenie pracowni szkolnej (biologicznej, chemicznej lub fizycznej) o wartości 13 000 zł
  • zespoły, które zajmą II i III miejsce otrzymają wyposażenie pracowni szkolnej (biologicznej, chemicznej lub fizycznej) o wartości 6 000 zł.
Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć a jego regulaminie, który dostępny jest na stronie internetowej organizatora.

 

Print Friendly and PDF
SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom