środa, 4 listopada 2015


Do 13 listopada 2015 r. trwa nabór zgłoszeń do programu alfa.ac. Jego celem jest wsparcie ambitnych naukowców i innowatorów z całego kraju, myślących o komercjalizacji swoich prac naukowych. Konkurs adresowany jest do autorów tych technologii, którzy maja przynajmniej MVP (Minimum Viable Product, produkt o minimalnej koniecznej funkcjonalności) lub działający prototyp.

Pomysłodawcy nie muszą mieć formalnego zatrudnienia na uczelni czy w instytucji naukowej. Nie jest konieczny także tytuł naukowy. alfa.ac nie ma żadnych ograniczeń branżowych. Do pracy w pre-akceleratorze zostanie zaproszonych maksymalnie 20 zespołów z całej Polski. Udział w programie jest bezpłatny.

Zespoły zakwalifikowane do udziału wezmą udział w 10 dwudniowych zjazdów, podczas których naukowcy będą pracować nad rozwojem swoich projektów naukowych m.in. pod okiem najlepszych ekspertów. By ich w tym wesprzeć, siły połączą fundusze inwestycyjne, startupy i korporacje takie jak IBM, Microsoft, Orange czy Neuca.

Cel jest prosty, podzielenie się praktycznym doświadczeniem, rozwój  projektów oraz przekonanie do siebie inwestorów skupionych wokół programu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, BRIdge Alfa, dzięki któremu 10 funduszy w kraju może zainwestować nawet 1 000 000 zł w pojedynczy projekt. Co więcej, ok. 20% z kwoty inwestycji, zostanie przeznaczone na dalsze prace badawczo-rozwojowe.
Print Friendly and PDF
SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom