czwartek, 31 marca 2016


Logo Alfa School
Po raz trzeci naukowcy, którzy chcą rozwijać swoje projekty będą mieli okazję wzięcia udziału w ALFA SCHOOL, dwudniowym szkoleniu przygotowującym ich do komercjalizacji swoich projektów. Po Gdańsku i Lublinie przyszedł czas na Kraków. W dniach 28-29 kwietnia 2016 r. warsztaty ALFA SCHOOL odbędą się w Krakowskim Parku Technologicznym.

Uczestnicy dowiedzą się przede wszystkim co zrobić, aby projekt naukowy mógł ewoluować i trafić do rąk oczekujących na niego odbiorców. Zdobędą wiedzę na temat tego, jak pokierować procesem tworzenia innowacyjnych rozwiązań, tak by ujrzały one światło dzienne i osiągnęły rynkowy sukces, a co za tym idzie ułatwiły życie licznym użytkownikom. 
Jedną z barier komercjalizacji wyników prac B+R w Polsce jest brak wiedzy naukowców na temat mechanizmów rządzących rynkiem i zasad prowadzenia projektu. Inicjatywy takie jak ALFA SCHOOL to odpowiedź na ten problem. Stanowią one dla naukowców niepowtarzalną okazję zdobycia cennych umiejętności i przekonania się, że myślenie biznesowe o projekcie zwiększa szansę na jego szybką i efektywną realizację
mówi Przemysław Paczos, kierownik sekcji wspierania komercjalizacji wyników badań B+R poprzez instrumenty finansowe NCBR. 

fot. materiały prasowe organizatora

ALFA SCHOOL stworzona została po to, aby doświadczeni praktycy biznesowi dzielili się wiedzą z naukowcami. Podczas szkolenia uczestnicy będą bowiem mieli okazję spotkać się z tymi, którzy wiedzą na przykład jak przygotować się do nawiązania relacji z inwestorem i jak tę relację utrzymać. Dowiedzą się także jak zrealizować projekt, unikając na swojej drodze formalnych przeszkód, jakimi mogą być np. kwestie prawne. 
W polskich parkach i inkubatorach technologicznych mamy zdecydowanie za mało spin-offów i spin-outów akademickich. Spółki z rodowodem na uczelniach są najczęściej niezwykle ciekawe technologicznie, potrzebują jednak silnego wsparcia doświadczonych doradców biznesowych
mówi Wojciech Przybylski, prezes Krakowskiego Parku Technologicznego.
Warsztaty są jednym z wspieranych przez nas działań, w ramach których pomagamy naukowcom osiągać sukcesy na światowych rynkach
mówi Michał Kordaczuk, Co-head of Dentons Poland Startup Program.

fot. materiały prasowe organizatora
Przy osiąganiu globalnych sukcesów uczestnicy spotykają na swojej drodze wiele trudnych zagadnień prawnych. Od tych dotyczących praw własności intelektualnej, do kwestii podstawowych zasad związanych z zawieraniem umów inwestycyjnych i prowadzeniem działalności gospodarczej. Nad tym między innymi, by potrafili się z nimi zmierzyć będziemy pracować podczas warsztatów ALFA SCHOOL.
Organizatorem wydarzenia jest Krakowski Park Technologiczny, a wspierają go Fundusz Zalążkowy KPT, wehikuły inwestycyjne skupione wokół programu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju BRIdge Alfa, w ramach którego ambitni naukowcy mają szansę uzyskać wsparcie nawet do 1 mln złotych: INNOventure i SpeedUp Venture Capital Group oraz Dentons - międzynarodowa firma prawnicza. Warsztaty ALFA SCHOOL odbywają się pod patronatem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.


ALFA SCHOOL jest wydarzeniem bezpłatnym. Liczba miejsc ograniczona, zapraszamy więc do rejestracji na stronie: http://alfa.ac/alfa-school/

Informacja prasowa


Print Friendly and PDF
SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom