wtorek, 12 kwietnia 2016


Logo Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Do 30 czerwca 2016 r. można składać wnioski na wymianę osobową naukowców w latach 2016-2017 na podstawie umowy z Portugalią. Zgodnie z informacjami organizatorów preferowane będą wnioski zespołów polskich, które wcześniej nie brały udziału w projektach wymiany osobowej z Portugalią lub też współpracowały w ramach tych projektów z innym niż obecnie zespołem po stronie portugalskiej.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego informuje, że w ramach trwającego obecnie naboru wniosków, środki przyznawane przez obie strony na poszczególne projekty przeznaczone są wyłącznie na finansowanie wymiany osobowej (podróży i krótkich pobytów). 

Każdy projekt musi być składany zespoły badawcze z Polski i Portugalii. Zgodnie z regulaminem konkursu partner polski pokrywa koszty podróży naukowców polskich do Portugalii i pobytów naukowców portugalskich w Polsce. Strona portugalska pokrywa koszty podróży swoich naukowców oraz pobyty naukowców polskich w Portugalii.
Warunkiem koniecznym dla uczestnictwa w projekcie jest udział w zespole po każdej ze stron co najmniej jednego młodego naukowca (powinna być to osoba poniżej 35 roku życia, zaangażowana w prowadzenie badań naukowych nie dłużej niż 10 lat).

Jednocześnie do 30 czerwca 2016 r. trwa nabór wniosków na wymianę osobową polsko-niemiecką na lata 2017-2018. Do 17 czerwca 2016 r. trwa zaś nabór wniosków na wymianę osobową polsko-indyjską na lata 2016-2018.Print Friendly and PDF
SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom