wtorek, 19 kwietnia 2016


Logo Instytutu Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk
Od 1 czerwca 2016 r. do 14 października 2016 r. będzie trwał nabór wniosków w ramach szóstej edycji konkursu o Złoty Medal Chemii. Przedmiotem konkursu są prace licencjackie oraz inżynierskie zarówno o znaczeniu poznawczym jak i aplikacyjnym z szerokiego zakresu chemii. Suma nagród dla autorów najlepszych prac wynosi ponad 20 000 zł. Organizatorem konkursu jest Instytut Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk oraz firma DuPont Poland.

Zgodnie z informacjami organizatorów konkursu zgłaszać można prace obronione w roku akademickim 2015/16 i obejmujące swoją tematyką chemię lub jej pogranicze z biologią i fizyką. 

Dla autorów najlepszych prac przygotowano następujące nagrody:
  • Złoty Medal Chemii - 10 000 zł;
  • Srebrny Medal Chemii - 5 000 zł;
  • Brązowy Medal Chemii - 2 500 zł.
Oprócz nagród głównych przyznane zostaną także minimum trzy wyróżnienia firmy DuPont o wartości 2 000 zł dla prac zakwalifikowanych do jednej z trzech kategorii: rolnictwa i żywności, biotechnologii przemysłowej oraz materiałów zaawansowanych.

Wszyscy finaliści konkursu zyskają możliwość odbycia stażu naukowego w Instytucie Chemii Fizycznej PAN oraz bezpłatnego realizowania badań w jego laboratoriach w formie krótko- lub długoterminowych projektów.Print Friendly and PDF
SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom