poniedziałek, 12 września 2016


Logo Centrum Promocji Informatyki
Centrum Promocji Informatyki zaprasza wszystkich naukowców oraz pracowników uczelni, jednostek naukowych, badawczych, i badawczo-rozwojowych na swoje szkolenia we wrześniu. Ich tematyka będzie dotyczyła pisania artykułów naukowych i publikowania naukowego oraz budowania kompetencji cyfrowych. Czytelnicy serwisu www.granty-na-badania.com mają zapewniony 10% rabat na udział w szkoleniu.

W celu zapoznania się ze szczegółami danego szkolenia, prosimy kliknąć w jego nazwę:

Warsztaty "Pisanie artykułów naukowych"Warsztaty poświęcone będą procesowi publikowania naukowego począwszy od organizacji badań pod kątem publikacji, poprzez warsztat autora, organizację tekstu, wybór czasopisma, zgłoszenie artykułu, kontakt z redakcją aż do promocji opublikowanej pracy. Uczestnicy warsztatów nabędą praktyczną wiedzę i umiejętności z zakresu publikowania naukowego. Poznają metody efektywnego pisania pozwalające na przygotowanie i wysłanie artykułów naukowych do międzynarodowych czasopism.

Nabytą praktyczną wiedzę, uczestnicy będą w stanie zastosować natychmiast przy pisaniu swojej aktualnej lub kolejnej publikacji naukowej. Przedstawione techniki pozwolą uczestnikom pracować bardziej efektywnie i w sposób przynoszący więcej satysfakcji z procesu pisania.

Prelekcja będzie połączona z ćwiczeniami i pracą indywidualną uczestników. Szkolenie ma charakter wykładowy poparty licznymi przykładami i praktycznymi zadaniami w formie warsztatu oraz indywidualnych ćwiczeń. Każdy uczestnik ukończy szkolenie z zestawem praktycznych materiałów i wskazówek odnoszących się̨ do kolejnej publikacji autora.

Warsztaty skierowane są do osób pragnących rozwijać swoje umiejętności w zakresie publikowania naukowego. Warsztaty będą wartościowe dla początkujących autorów piszących swoje pierwsze artykuły naukowe jak i dla osób posiadających w dorobku kilka publikacji ale pragnących pisać szybciej i bardziej skutecznie.

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie: http://cpi.com.pl/imprezy/2016/pan/formularz_pr10.php

Czytelnicy serwisu www.granty-na-badania.com mogą skorzystać z 10% rabatu na udział w szkoleniu, rejestrując się na nie za pośrednictwem formularza, dostępnego pod tym linkiem - kliknij!
  • 990 zł + 23% VAT RABAT 10%  891 zł + VAT
Organizator: Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o.; tel. (22) 870 69 10, 870 69 78;
email: pr@konferencja.com.plWarsztaty "Efektywne publikowanie naukowe, praktyczne narzędzia w pracy autora"


Ile czasu zajmuje Ci przygotowanie publikacji naukowej? Czy jest to Twoja ulubiona czynność, czy może udręka, która zabiera zdecydowanie za dużo czasu? W obu przypadkach warto wiedzieć, że istnieje ogromna liczba narzędzi, które pomogą Ci pisać szybciej i skuteczniej. Każde z nich może ułatwić proces pisania publikacji naukowej, lecz wymaga odpowiedniego wprowadzenia. Niniejszy kurs powstał jako odpowiedź na tę potrzebę wielokrotnie zgłaszaną przez uczestników naszego kursu “Pisanie Artykułów Naukowych”. Jest on zarówno doskonałym uzupełnieniem wspomnianego kursu, jak i może stanowić osobny moduł szkoleniowy o charakterze czysto warsztatowym.

Uczestnicy warsztatów nabędą praktyczną wiedzę i samodzielnie przećwiczą umiejętności przydatne w procesie publikowania naukowego. Poznają narzędzia pozwalające na efektywne pisanie artykułów naukowych oraz promocję swojego dorobku badawczego. Warsztaty poświęcone będą procesowi publikowania naukowego począwszy od organizacji badań pod kątem publikacji, poprzez warsztat autora, organizację tekstu, wybór czasopisma, zgłoszenie artykułu, kontakt z redakcją aż do promocji opublikowanej pracy.

Warsztaty mają charakter interaktywny i polegają na wspólnej pracy. Każdy uczestnik zostanie wyposażony w komputer dostarczony przez organizatora (może również przynieść swój) na którym będzie przygotowywał narzędzia do pracy nad swoim kolejnym artykułem naukowym. Po ukończeniu szkolenia uczestnik będzie mógł napisać swoją kolejną publikację naukową w wyraźnie krótszym czasie oraz w sposób minimalizujący prawdopodobieństwo odrzucenia z przyczyn nie merytorycznych.

Warsztaty skierowane są do osób pragnących rozwijać swoje umiejętności w zakresie publikowania naukowego. Warsztaty będą wartościowe dla początkujących autorów piszących swoje pierwsze artykuły naukowe jak i dla osób posiadających w dorobku kilka publikacji ale pragnących pisać szybciej i bardziej skutecznie.

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie: http://cpi.com.pl/imprezy/2016/epn/index.php

Czytelnicy serwisu www.granty-na-badania.com mogą skorzystać z 10% rabatu na udział w szkoleniu, rejestrując się na nie za pośrednictwem formularza, dostępnego pod tym linkiem - kliknij!
  • 990 zł + 23% VAT RABAT 10%  891 zł + VAT
Organizator: Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o.; tel. (22) 870 69 10, 870 69 78;
email: pr@konferencja.com.pl
Seminarium z cyklu kształcenie informatyczne "Budowanie kompetencji cyfrowych - obligatoryjna nauka programowania w szkole"


Propozycja nowej podstawy programowej kształcenia informatycznego (przedmiotu informatyki) ma służyć rozwijaniu umiejętności programowania od najmłodszych lat pobytu uczniów w szkole. Programowanie jest tutaj elementem procesem rozwiązywania problemów z pomocą komputerów na drodze od sytuacji problemowej przez abstrakcje i nowe pojęcia, wyprowadzenie metody rozwiązywania (algorytmu), aż wreszcie po program, będący komputerową realizacją rozwiązania. Pilotaż nowej podstawy programowej w formie innowacji pedagogicznej rozpoczyna się w roku szkolnym 2016/2017, a od roku szkolnego 2017/2018 planowane są regularne zajęcia informatyczne we wszystkich szkołach. Powinno to skłonić wszystkie szkoły na wszystkich etapach edukacyjnych do podjęcia działań mających na celu wdrożenie nowej podstawy programowej kształcenia informatycznego. W tym wystąpieniu uzasadnimy planowane działania, przedstawimy strukturę proponowanej podstawy programowej i zarysujemy metodykę jej realizacji. Mowa też będzie o standardach przygotowania i szkoleniach nauczycieli, wzorcowych programach nauczania, materiałach dla uczniów i dla nauczycieli i o innych działaniach towarzyszących.

W programie między innymi:
  • Nowa podstawa programowa kształcenia informatycznego – wprowadzenie od 2017 roku obligatoryjnej nauki programowania we wszystkich szkołach – jako element budowania kompetencji cyfrowych.
  • Oczekiwania i potrzeby w edukacji szkolnej w zakresie nauki programowania.
  • Język Maszyn – nauka programowania z wykorzystaniem intuicji wizualnych.
  • Nauka programowania jako element kształcenia podstawowego.
  • Efekty dydaktyczne nauki programowania w Szkole Programowania Kids Code.
  • Prototypowanie i programowanie gier dydaktycznych.
Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie: http://cpi.com.pl/imprezy/2016/bkc/index.php

Czytelnicy serwisu www.granty-na-badania.com mogą skorzystać z 10% rabatu na udział w szkoleniu, rejestrując się na nie za pośrednictwem formularza, dostępnego pod tym linkiem - kliknij

  • 460 zł + 23% VAT RABAT 10%  414 zł + VAT przy zgłoszeniach przesłanych do dnia 16 października 2016 r. 
  • 560 zł + 23% VAT RABAT 10%  504 zł + VAT przy zgłoszeniach przesłanych od dnia 17 października 2016 r. 
Organizator: Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o.; tel. (22) 870 69 10, 870 69 78;
email: pr@konferencja.com.pl
 

Print Friendly and PDF
SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom