poniedziałek, 19 września 2016


fot. Clem Onojeghuno / unsplash.com CC0 1.0
Do 7 października 2016 r. trwa nabór zgłoszeń XXII edycji konkursu im. Jacka Stwory. W ramach konkursu przyznane zostanie stypendium, którego celem jest stworzenie warunków rozwoju twórczego młodym reportażystom radiowym, poszukującym nowych, oryginalnych środków wyrazu w dziedzinie dokumentu artystycznego.

Zgodnie z informacjami organizatorów przedmiotem konkursu jest reportaż lub dokument radiowy o dowolnej tematyce, również taki, którego premiera miała już miejsce na antenie Polskiego Radia S.A. lub regionalnych rozgłośni radiofonii publicznej. Czas trwania reportażu lub dokumentu radiowego nie może przekraczać 30 minut. 

Uczestnikami konkursu mogą być pracownicy lub współpracownicy Polskiego Radia S.A. lub regionalnych rozgłośni radiofonii publicznej w wieku do 35 lat,  a także studenci szkół dziennikarskich, którzy mogą wykazać się już pewnym dorobkiem w dziedzinie reportażu (co najmniej 3 zrealizowane i wyemitowane reportaże).

Polskie Radio S.A. zapewnia środki na realizację autorskiego projektu zwycięzcy konkursu. Studio Reportażu i Dokumentu, które w imieniu Polskiego Radia – S.A. organizuje konkurs, zapewnia nadzór artystyczny i pomoc organizacyjną przy realizacji tego projektu.

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć w jego regulaminie, który dostępny jest na stronie internetowej organizatora.Zdjęcie we wpisie: fot. Clem Onojeghuno unsplash.com CC0 1.0Print Friendly and PDF
SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom