piątek, 9 grudnia 2016Przed innowatorami szerzej otwierają się drzwi do zagranicznych rynków – będą mogli skorzystać z międzynarodowej promocji wśród fanów technologii, mediów, przedstawicieli przemysłu i biznesu. Nabór zgłoszeń trwa do 31 grudnia 2016 r.

Kampania "Bringing tech&science closer to people" to pierwsza inicjatywa dedykowana popularyzacji najnowszych osiągnięć nauki i technologii na tak dużą skalę. Realizowana pod patronatem UNESCO i z ponad 50 partnerami na całym świecie - obejmie 250 innowacyjnych projektów, które przez 3 miesiące popularyzowane będą w ponad 100 krajach.

Właściciele technologii, startupy, firmy pracujące nad innowacyjnymi produktami i technologiami mogą zgłaszać swoje projekty przez stronę www.closertopeople.com do 31 grudnia 2016 r. Do wyboru jest 10 kategorii tematycznych: transport i mobilność, nowe materiały i produkcja, IoT/IoE, wirtualna rzeczywistość, technologie komunikacyjne, elektronika, fintech, zdrowie i nauki przyrodnicze, energetyka  i paliwa oraz bezpieczeństwo. W styczniu rozpoczyna się drugi, trwający aż do maja, etap kampanii, poświęcony popularyzacji projektów wśród prasy, entuzjastów  i profesjonalistów.
Naszym celem jest budowa świadomości, edukacja i mobilizacja środowisk, które mogą dostarczyć innowacyjnym projektom partnerów, propozycje współpracy  i zamówienia 
– tłumaczą Katarzyna Janocha i Marek Kotelnicki, koordynatorzy kampanii. 
Projekty prezentowane będą organizacjom branżowym, izbom handlowym, inwestorom, akceleratorom itd. Dla właścicieli technologii, udział  w kampanii jest sposobem na zyskanie międzynarodowego uznania dla ich pracy i osiągnięć, ale przede wszystkim, na zdobycie nowych możliwości rozwoju czy komercjalizacji 
– dodają.


Kampania organizowana jest przez Fundację Centrum Innowacji i Komercjalizacji Technologii (CIKT) oraz Internest, w ścisłej współpracy m.in. z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Dotychczas wsparło ją już kilkadziesiąt lokalnych, narodowych lub międzynarodowych organizacji jak EuroScience, ETH Zurich, IAESTE itp. Honorowym Partnerem w Polsce zostało Ministerstwo Rozwoju. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.closertopeople.com.

Informacja prasowaPrint Friendly and PDF
SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom