wtorek, 13 grudnia 2016


Logo Global Education Outreach Program

Do 31 stycznia 2017 r. trwa nabór zgłoszeń w ramach Global Education Outreach Program 2017/2018. Dzięki wsparciu The William K. Bowes, Jr. Foundation oraz Fundacji Taubego na rzecz Życia i Kultury Żydowskiej w ramach programu GEOP przyznanych zostanie do 6 stypendiów doktoranckich i postdoktoranckich na nieprzerwany pobyt od 3 do 5 miesięcy w charakterze rezydenta Muzeum POLIN i Żydowskiego Instytutu Historycznego. Miesięczna wysokość stypendium wyniesie do 2 000 dolarów.

Zgodnie z informacjami organizatorów stypendyści będą mogli korzystać  z zasobów muzeum – wystawy stałej i zbiorów, Centrum Informacyjnego oraz biblioteki Muzeum POLIN – a także archiwum, biblioteki oraz zbiorów Żydowskiego Instytutu Historycznego.. Do ich dyspozycji będą również inne miejscowe archiwa i biblioteki oraz prowadzące działalność naukową w zakreślonym wyżej temacie. Organizatorzy oferują także pomoc w znalezieniu zakwaterowania w Warszawie.

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie internetowej Muzeum Historii Żydów Polskich.Print Friendly and PDF
SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom