środa, 11 stycznia 2017


Artystyczna Podróż Hestii - logoDo 24 marca 2017 r. trwa nabór zgłoszeń w ramach 16. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Konkurs adresowany jest do studentów III, IV i V roku wszystkich kierunków artystycznych uczelni wyższych w Polsce. Nagrodą główną w konkursie jest Rezydencja w Nowym Jorku oraz wystawa porezydencyjna w Warszawie.

Zgodnie z informacjami organizatorów:
Celem Konkursu jest inspirowanie młodych artystów-studentów do własnych, niezależnych poszukiwań twórczych, wspieranie ich w budowaniu swojej drogi artystycznej poprzez możliwość konfrontacji efektów swojej pracy twórczej z opinią ekspertów zasiadających w Jury Konkursu
Na konkurs można nadsyłać prace z obszarów: 
  • malarstwa, 
  • grafiki warsztatowej, 
  • rzeźby i instalacji, 
  • fotografii, 
  • sztuki cyfrowej, 
  • performance.
W konkursie przygotowane zostały następujące nagrody:
  • Nagroda Główna Rezydencja w Nowym Jorku oraz wystawa porezydencyjna w Warszawie - Zdobywca I miejsca otrzyma nagrodę główną – 1-miesięczną rezydencję w Nowym Jorku. W ramach nagrody Organizator opłaca hotel, bilet lotniczy w obie strony, ubezpieczenie na cały czas trwania podróży, kieszonkowe w wysokości 4 000 USD w przeliczeniu na PLN według kursu NBP z dnia poprzedzającego wypłatę oraz pokrywa koszt wizy. Wystawa prac laureata, będąca zwieńczeniem odbytej rezydencji, zostanie zorganizowana w ustalonym terminie i miejscu, najpóźniej do dnia 30 kwietnia 2018 r. Wystawa może mieć formułę sprzedażową.
  • Organizator w imieniu Fundatora może przyznać Nagrodę Specjalną Prezesa Grupy ERGO Hestia, pana Piotra M. Śliwickiego (Fundator Nagrody Specjalnej). Nagrodą jest współpraca przy projekcie koncepcji wizualnej Raportu Rocznego Grupy ERGO Hestia na warunkach komercyjnych, uregulowanych osobnymi umowami.
Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć w jego regulaminie, który dostępny jest na stronie internetowej organizatora.
Print Friendly and PDF
SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom