środa, 25 stycznia 2017Do 15 maja 2017 r. trwa nabór zgłoszeń w ramach 7. Międzynarodowego Konkursu na Formę Przestrzenną. Konkurs adresowany jest do profesjonalnych artystów rzeźbiarzy i architektów oraz studentów wydziałów rzeźby i architektury wyższych szkół artystycznych w Polsce i zagranicą. Pula nagród w konkursie wynosi 12 000 zł.

Zgodnie z informacjami organizatorów celem konkursu jest realizacja jednej formy przestrzennej oraz trzech instalacji artystycznych, inspirowanych szeroko rozumianą ideą wolności, o wysokich walorach artystycznych, które będą umieszczone w przestrzeni publicznej Gdańska.

Organizator rozumie formy przestrzenne, jako obiekty trwałe, których cechy fizyczne umożliwią dłuższą ekspozycję – przez co najmniej 4 miesiące, zaś instalacje artystyczne jako obiekty o mniejszej trwałości.
  • Trwałe formy przestrzenne oraz nietrwałe instalacje artystyczne powinny być możliwie zauważalne w otwartej przestrzeni publicznej (wymiary, forma, kolor).
  • Trwałe formy przestrzenne muszą być odporne na działanie wody oraz warunków atmosferycznych (słońce, deszcz, wiatr), przez co najmniej 4 miesiące.
  • Nietrwałe instalacje artystyczne muszą być odporne na działanie wody oraz warunków atmosferycznych przez co najmniej 1 miesiąc.
  • Trwałe formy przestrzenne oraz nietrwałe instalacje artystyczne powinny być możliwie odporne na zniszczenie przez wandali.
W ramach konkursu przyznane zostaną następujące nagrody:
  • najlepsze projekty trwałych form przestrzennych - 1. miejsce: 5 000 zł brutto, 2 i 3 miejsce: po 2 000 zł brutto oraz statuetki i dyplomy;
  • najlepsze projekty nietrwałych instalacji artystycznych - 1 miejsce: 3 000 zł brutto, statuetka i dyplom, 2 i 3 miejsce: statuetki i dyplomy.
Organizatorzy konkursu mają także możliwość wydania rekomendacji o realizacji złożonych projektów.

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć w jego regulaminie, który dostępny jest na stronie internetowej organizatora.
Print Friendly and PDF
SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom