wtorek, 3 stycznia 2017


Do 31 stycznia 2017 r. trwa nabór zgłoszeń w ramach nagrody im. Artura Rojszczaka, która przyznawana jest przez Klub Stypendystów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Konkurs adresowany jest do młodych naukowców, którzy obronili pracę doktorską w ciągu ostatnich pięciu lat od złożenia wniosku. Wysokość nagrody wynosi 5 000 zł.

Jak wyjaśniają organizatorzy konkursu:
Istnieje szereg nagród przyznawanych za wybitne dokonania naukowe, jednakże w czasach pościgu za sukcesem mierzonym komercyjną skutecznością aplikacji czy sztywnymi indeksami naukometrycznymi pewne fundamentalne dla świata nauki wartości umykają uwadze grantodawców i nieczęsto są nagradzane. Nasza Nagroda ma promować naukową wrażliwość i honorować tych, którzy przekraczają granice swoich specjalizacji, a ponadto nie siedzą w wieży z kości słoniowej, lecz robią coś cennego dla innych. 
Kandydatów do nagrody mają prawo zgłaszać członkowie Klubu Stypendystów FNP na podstawie informacji własnych i przekazanych im przez środowisko naukowe. 

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie internetowej Klubu Stypendystów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.Print Friendly and PDF
SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom