wtorek, 31 stycznia 2017


Logo Narodowego Centrum Nauki
Narodowe Centrum Nauki opublikowało na swojej stronie internetowej listę projektów, które uzyskały finansowanie w ramach konkursów Maestro 8, Sonata Bis 6 oraz Harmonia 8. Nabór wniosków we wspomnianych konkursach trwał do 15 czerwca do 15 września 2016 r. Wyniki można znaleźć klikając w ten link. Na realizację projektów NCN przeznaczy ponad 225 mln zł.

W systemie www.osf.opi.org.pl  powinny także pojawić się recenzje wniosków. Szczególnie warto zapoznać się z nimi, jeśli wniosek nie uzyskał finansowania. W recenzji eksperci muszą bowiem uzasadnić swoją decyzję i wskazać słabe strony wniosku.  

Jednocześnie przypominamy, że do 15 marca 2017 r. trwa nabór wniosków w ramach konkursów Etiuda 5, Sonatina 1 i Uwertura 1.


Podobnie jak rok temu możemy pochwalić się wzrostem wskaźnika sukcesu, co wiąże się ze zwiększeniem budżetu Narodowego Centrum Nauki na rok 2017. Nie bez znaczenia są również zmiany w samym środowisku naukowym
 – komentuje prof. Zbigniew Błocki, dyrektor NCN.
Wnioskodawcy lepiej rozumieją funkcjonowanie systemu grantowego 
– dodaje prof. Janusz Janeczek, przewodniczący Rady NCN.
Coraz częściej nie zrażają się pierwszymi odrzuconymi wnioskami, ale wykorzystują zawarte w recenzjach uwagi, żeby udoskonalić projekt i spróbować swoich sił w kolejnej edycji konkursu.
Grafika z wynikami konkursu Harmonia 8 - materiały NCN

Grafika z wynikami konkursu Maestro 8 - materiały NCN

Grafika z wynikami konkursu Sonata Bis 6 - materiały NCN


Print Friendly and PDF
SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom