czwartek, 16 lutego 2017


Logo Fundacji na rzecz Nauki Polskiej
Kontynuacja programów w ramach których prowadzone były nabory wniosków w 2016 r. oraz wysoki budżet w ramach programu Międzynarodowe Agendy Badawcze. Fundacja na rzecz Nauki Polskiej przedstawiła szczegóły swojej oferty dla badaczy na 2017 r. Do rąk naukowców trafi ponad 270 mln zł.

W 2017 r. w Fundacji na rzecz Nauki Polskiej trwał będzie nabór wniosków w kolejnych edycjach konkursów, które swoją inaugurację miały w 2016 r. Badacze będą mieli szansę na składanie swoich wniosków w takich konkursach jak Team, Team-Tech, Team-Tech Core Facility, First Team, Homing oraz Powroty. Kontynuowany będzie także program Międzynarodowe Agendy Badawcze. FNP przeznaczy na jego wsparcie ponad połowę swojego budżetu na 2017 r.

W najbliższych miesiącach odbędą się także kolejne edycje konkursów o Nagrodę FNP, wyjazdowe stypendia naukowe dla laureatów programu Mistrz, Polsko-Amerykańską Nagrodę Naukową, Polsko-Niemiecką Nagrodę Copernicus, Stypendium im. A. von. Humboldta oraz Honorowe Stypendium im. Leszka Kołakowskiego.

Kontynuowane będą także organizowane od kilku lat konkursy na stypendia dla młodych naukowców Start oraz konkurs na wydanie i tłumaczenie prac z zakresu humanistyki i nauk społecznych Monografie.

Szczegółowe informacje o zaplanowanych na 2017 r. konkursach można znaleźć klikając w nazwę danego konkursu poniżej.Print Friendly and PDF
SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom