poniedziałek, 27 lutego 2017


Do 31 marca 2017 r. trwa nabór zgłoszeń w ramach II edycji konkursu Laboratorium Innowacji. W konkursie mogą wziąć udział przedstawiciele firm energetycznych, startupów i instytucji naukowych z całej Polski, którzy prześlą swoje zgłoszenie z opisem i prezentacją innowacyjnego projektu, jaki zrealizowały. 

Twój projekt przyczynił się do rozwoju polskiego rynku energetycznego? Firma lub instytucja, w której pracujesz, stworzyła innowacyjne rozwiązanie, które zmienia codzienne życie milionów Polaków? Zgłoś się do II edycji konkursu „Laboratorium Innowacji” i zaprezentuj swój pomysł przed uczestnikami V. Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego GDAŃSK 2017. 

„Laboratorium Innowacji” to unikalna platforma stworzona do wymiany doświadczeń pomiędzy polskimi firmami, instytucjami oraz naukowcami – podmiotami, które tworzą innowacyjne rozwiązania dla branży energetycznej. Jest to miejsce, gdzie w gronie profesjonalistów można podzielić się własnymi osiągnięciami w tej dziedzinie. Pomysłodawcą „Laboratorium Innowacji” i fundatorem nagrody „Fale Innowacji” dla najlepszego projektu jest Grupa GPEC. 
Innowacja to dziś najważniejszy element budowania przewagi konkurencyjnej. To od rozwoju nowoczesnych technologii zależy przyszłość i kształt polskiego rynku energetycznego 
– wyjaśnia Marcin Lewandowski, członek zarządu Grupy GPEC.

Do II edycji konkursu „Laboratorium Innowacji” mogą zgłaszać się przedstawiciele firm energetycznych i instytucji naukowych z całej Polski,  którzy prześlą swoje zgłoszenie z opisem i prezentacją innowacyjnego projektu, jaki zrealizowały. Autorzy projektów uznanych przez Kapitułę Konkursową za najbardziej nowoczesne i wyznaczające trendy w branży, otrzymają możliwość prezentacji w specjalnym panelu w ramach OSE – „Laboratorium Innowacji”. Najlepsze rozwiązania  zostaną nominowane do nagrody „Fale Innowacji”, która zostanie wręczona podczas uroczystej Gali Bursztynów. Zwycięzcę wskaże Kapituła Konkursowa OSE.

Zwycięzcą ubiegłorocznej edycji „Laboratorium Innowacji” została firma KIC InnoEnergy. Zdobyła nagrodę za projekt TAURON Smart Home – zintegrowany system, który pozwala zdalnie zarządzać pracą domowych sprzętów elektrycznych. 

Ogólnopolski Szczyt Energetyczny w Gdańsku to najważniejsze spotkanie przedstawicieli branży energetycznej w Polsce. Biorą w nim udział nie tylko wszyscy kluczowi gracze na rynku, ale także decydenci, ekonomiści oraz wybitne postaci ze świata nauki. Tegoroczna edycja OSE odbędzie się 25 i 26 kwietnia w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Aby zgłosić swój projekt do „Laboratorium Innowacji” należy:
  • Pobrać i wypełnić formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie www.osegdansk.pl
  • Wysłać wypełniony formularz wraz z prezentacją o projekcie w formacie Power Point na adres info@ecb.biz.pl do 31 marca 2017 r.
  • Do 7 kwietnia 2017 r. Kapituła konkursowa poinformuje o zakwalifikowaniu się do Laboratorium Innowacji i finału konkursu.
Laboratorium Innowacyjności - strona internetowa

Informacja prasowaPrint Friendly and PDF
SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom