poniedziałek, 15 maja 2017


Logo Narodowego Centrum Nauki
Narodowe Centrum Nauki opublikowało na swojej stronie internetowej listę projektów, które uzyskały finansowanie w ramach konkursów Opus 12, Sonata 12, Preludium 12  oraz Polonez 3. Nabór wniosków we wspomnianych konkursach trwał do 15 września 2016 r. do 15 grudnia 2016 r. Wyniki można znaleźć klikając w ten link.

W systemie www.osf.opi.org.pl  powinny także pojawić się recenzje wniosków. Szczególnie warto zapoznać się z nimi, jeśli wniosek nie uzyskał finansowania. W recenzji eksperci muszą bowiem uzasadnić swoją decyzję i wskazać słabe strony wniosku.  

Jednocześnie przypominamy, że do 16 czerwca 2017 r. trwa nabór wniosków w ramach konkursów Opus 13 i Preludium 13. Kierownicy wniosków, które nie uzyskały finansowania w poprzedniej edycji wymienionych konkursów - o ile nie znaleźli się w grupie osób, którym składanie wniosku zostało zablokowane - mogą poprawić wniosek i aplikować jeszcze raz. W nowym formularzu mają 2500 znaków na odniesienie się do uwag recenzentów oraz wskazanie, co we wniosku zostało poprawione.

We wszystkich czterech konkursach zgłoszono łącznie 4219 projektów, z czego do finansowania skierowano 1042 projekty. W konkursach OPUS, PRELUDIUM i SONATA współczynnik sukcesu wyniósł 26%. Znacznie trudniej było uzyskać pozytywny wynik w konkursie POLONEZ – tam finansowanie otrzymało 10% zgłoszonych projektów.
Wskaźnik sukcesu w naszych trzech najpopularniejszych konkursach wzrósł o dwa punkty procentowe w porównaniu z dziesiątą edycją, której wyniki ogłaszaliśmy dokładnie rok temu
– tłumaczy prof. Zbigniew Błocki, dyrektor NCN. 
Obecnie w większości konkursów oscylujemy wokół 30% wskaźnika sukcesu. To korzystna proporcja, umożliwiająca z jednej strony docenienie wielu projektów, a z drugiej – zachowanie konkurencyjności całego systemu. 
Wyniki konkursu Opus 12Wyniki konkursu Polonez 3Wyniki konkursu Preludium 12Wyniki konkursu Sonata 12Print Friendly and PDF
SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom