czwartek, 31 sierpnia 2017


Logo województwa małopolskiego
Do 3 października 2017 r. nabór zgłoszeń w ramach konkursu na opracowanie koncepcji architektoniczno– urbanistycznej Małopolskiego Centrum Nauki w Krakowie. Województwo małopolskie ogłosiło międzynarodowy konkurs na projekt architektoniczno-urbanistyczny Małopolskiego Centrum Nauki, które powstanie do 2022 roku w krakowskich Czyżynach. Autora zwycięskiej propozycji poznamy na początku 2018 roku.

Małopolskie Centrum Nauki, prezentujące i popularyzujące osiągnięcia współczesnej nauki, powstanie przy al. Bora Komorowskiego na około 4 hektarach terenów w sąsiedztwie Muzeum Lotnictwa Polskiego.
To będzie nowe inspirujące miejsce na mapie Małopolski. Właśnie tu dzieci i uczniowie w specjalnie przygotowanych laboratoriach oraz pracowniach będą eksperymentować, odkrywać tajniki nauki, zadawać pytania i szukać na nie odpowiedzi
- poinformował we wtorek Grzegorz Lipiec z zarządu województwa małopolskiego.

Jak zaznaczył, władze regionu przez ostatnie lata przyglądały się podobnym realizacjom na całym świecie, inspirując się i szukając najbardziej optymalnych rozwiązań. 
Teraz wykorzystamy je w projektowaniu Małopolskiego Centrum Nauki – tak, by każdy z odwiedzających to miejsce spędził czas pożytecznie, zainspirował się i zachwycił nauką
- podkreślił.

Ogłoszony właśnie dwuetapowy konkurs architektoniczno-urbanistyczny obejmuje opracowanie koncepcji siedziby Małopolskiego Centrum Nauki. Oprócz bryły budynku, architekci zostaną także poproszeni o zaaranżowanie najbliższego otoczenia placówki, obejmującego m.in. teren do pokazów plenerowych czy zaplecze rekreacyjne. Termin składania prac upływa 3 października 2017 r.

Małopolskie Centrum Nauki powstanie do 2022 roku w Krakowie przy al. Bora Komorowskiego i obejmie obszar prawie 4 ha. Powierzchnia użytkowa placówki – uwzględniająca zarówno wystawę stałą, jak i czasowe ekspozycje – jest szacowana na ok. 10 tys. m. kw. Otoczenie budynku to ok. 4 tys. m. kw.

Inwestycja współfinansowana jest ze środków europejskich pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.
Print Friendly and PDF

SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom