środa, 17 stycznia 2018


Willa Decjusza - fot. materiały organizatorów
Ruszyła siódma edycja projektu pobytów stypendialnych, powstałego z myślą o pisarzach, poetach, tłumaczach literatury, krytykach, eseistach i dziennikarzach z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Operatorem jest Stowarzyszenie Willa Decjusza. Nabór zgłoszeń trwa do 31 stycznia 2018 r.

W ramach tegorocznej odsłony projektu 32 Rezydentów Literackich będzie mogło zrealizować własne projekty w czterech Instytucjach Goszczących w Bratysławie, Budapeszcie, Krakowie lub Pradze w wybranym okresie czasu: 1. maja – 12. czerwca 2018 (Kompaktowa Edycja Wiosenna) lub 1. września do 30. listopada 2018 (Standardowa Edycja Jesienna).

Celem programu jest wspieranie pracy i mobilności Rezydentów Literackich oraz tworzenie platformy wymiany informacji. Dodatkowo program umożliwia rozwój i promocję literatury państw Grupy Wyszehradzkiej na terenie Europy Środkowej.
O stypendium mogą ubiegać się pisarze, poeci i tłumacze literaccy z krajów V4 z co najmniej jedną publikacją książkową oraz eseiści, krytycy literaccy, publicyści i dziennikarze z co najmniej 3 publikacjami w gazetach, czasopismach lub mediach elektronicznych 
– dodaje Różańska.

Stypendium obejmuje pobyt w wybranym mieście, miesięczne stypendium w wysokości 1 125 euro brutto (Kompaktowa Edycja Wiosenna) lub 2 250 euro brutto (Standardowa Edycja Jesienna) oraz wsparcie ze strony Instytucji Goszczącej w przygotowaniu pobytu, organizacji spotkań literackich, wywiadów i warsztatów, a także nawiązywaniu kontaktów z wydawcami i krytykami literackimi.

Aplikacja dla kandydatów jest dostępna na stronie internetowej Stowarzyszenia Willa Decjusza http://bit.ly/2D0W62p.

Informacja prasowa
Print Friendly and PDF
SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom