czwartek, 22 lutego 2018


Do 27 kwietnia  2018 r. naukowcy mogą ubiegać się o stypendium Ambasady Francji w Polsce oraz Instytutu Francuskiego za badania z zastosowaniami terapeutycznymi. Laureat odbędzie miesięczny pobyt badawczy we Francji. Stypendium przyznane zostanie w ramach V edycji prestiżowego konkursu Prix Galien Polska nagradzającego twórców innowacji w farmacji i medycynie.

Jury wyłoni zwycięzcę spośród naukowców w wieku do:
  • 45 lat posiadających tytuł doktora oraz polskie obywatelstwo;
  • Prowadzących badania w polskich laboratoriach (również w ramach francusko-polskiej współpracy naukowej).
Wynikiem badań musi być innowacyjne odkrycie naukowe z zakresu chemii farmaceutycznej, biotechnologii, diagnozy czy materiałów dla medycyny, mające potencjalne zastosowania w dziedzinie terapii medycznej.

Stypendium naukowe
Nagrodą jest jednomiesięczny pobyt badawczego we Francji w publicznym lub prywatnym laboratorium i stypendium w wysokości 1700 €, wraz z pokryciem kosztów podróży w obie strony do miejsca docelowego i ubezpieczenia zdrowotnego na cały okres pobytu.

Procedura aplikacje
Aplikacje można składać za pomocą platformy online do 27 kwietnia 2018 r. na stronie prixgalien.pl/stypendium-ambasady-francji. Wymagane dokumenty (w języku angielskim) obejmują CV, plakat naukowy o charakterze popularyzatorskim prezentujący wyniki badań, oraz jednostronicowe podsumowanie projektów badawczych kandydata. Jury, złożone z wiodących przedstawicieli polskiego świata medycyny, oceni m.in. wartość naukową oraz popularyzatorską plakatu i potencjał zaprezentowanych badań. Laureat stypendium zostanie ogłoszony w czerwcu 2018 r. podczas uroczystej ceremonii finałowej konkursu Prix Galien Polska 2018

Informacja prasowaPrint Friendly and PDF
SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom