środa, 7 lutego 2018


Jesteś pedagogiem, nauczycielem, bibliotekarzem, animatorem, artystą, a może działaczem kulturalnym? Mieszkasz w województwie kujawsko-pomorskim? Nie wiesz skąd wziąć pieniądze na Twój wymarzony projekt? Chcesz działać, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Startujemy z III edycją projektu Struktury Kultury- programu mikrograntowego Bardzo Młodej Kultury. Do zgarnięcia 8 000 zł lub 12 000 zł. Czekamy na Twój projekt! Nabór zgłoszeń trwa do 16 lutego 2018 r.

Struktury Kultury są częścią ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura (2016-2018), promującego i dotującego działania z zakresu edukacji kulturowej. Organizatorem programu jest Narodowe Centrum Kultury w Warszawie, a koordynatorem w województwie kujawsko-pomorskim
jest Teatr Polski w Bydgoszczy. To już trzecia i ostania edycja programu grantowego, w ramach którego dofinansowanie otrzymać mogą przedsięwzięcia opracowane przez tandemy – przedstawiciela oświaty i kultury, którzy wspólnie zrealizują własne nowatorskie projekty.

Do udziału w konkursie mogą przystąpić osoby fizyczne mieszkające i prowadzące działalność edukacyjną lub kulturalną w województwie kujawsko-pomorskim: pedagodzy, nauczyciele, bibliotekarze, animatorzy, trenerzy, artyści, liderzy lokalnych społeczności, projektanci działań społecznych, kuratorzy. Osoby na co dzień pracujące w szkołach, domach i ośrodkach kultury, instytucjach kultury i artystycznych, organizacjach pozarządowych, spółdzielniach, ale także osoby niezwiązane z żadną instytucją. Do zdobycia będą dwa rodzaje grantów: małe (8 000 zł) lub duże (12 000 zł). Proces zgłoszenia jest niezwykle prosty.

Krok I: Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Wystarczy zarys, krótki opis tandemu i projektu, który miałby zostać dofinansowany.
Krok II: Udział w nieodpłatnych warsztatach, które odbędą się w dwa weekendy marca. Celem spotkań jest nie tylko aspekt integracyjny, ale przede wszystkim edukacyjny, pozwalający zdobyć informację m.in.: o sposobach pozyskiwania grantów, wypełniania wniosków etc.
Krok III: Po cyklu marcowych warsztatów uczestnicy będą dopracowywać swoje pomysły i ponownie składać wniosek konkursowy, który będzie podstawą do ubiegania się o grant.

UWAGA! Warunkiem ubiegania się o dofinansowanie (krok III) jest uczestnictwo w cyklu warsztatowym (krok II). Nabór trwa do 16 lutego!

Struktury Kultury dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura, Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Miasta Bydgoszczy. koordynatorka projektu: karolina.sosinska@teatrpolski.pl

Szczegółowe informacje oraz formularz znajdują się na stronie www.struktury-kultury.pl

Informacja prasowaPrint Friendly and PDF
SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom