środa, 14 marca 2018


fot. Headway / unsplash.com CC0 1.0
Studenci z całego świata do 30 marca 2018 r. mogą zgłaszać się do udziału w 5. edycji światowego konkursu Valeo Innovation Challenge. Daje on studentom z całego świata szansę na stworzenie własnego start-upu i rozwijanie innowacyjnych idei.

W konkursie Valeo Innovation Challenge zespoły złożone z dwóch do pięciu osób (może się w nim znaleźć także nauczyciel lub profesor) opracowują innowację wpisującą się w jedno z trzech zagadnień elektryzujących obecnie branżę motoryzacyjną: elektryfikacja pojazdów, autonomiczne samochody lub mobilność cyfrowa.

W piątej edycji projektu zdecydowało się wziąć udział już niemal 650 zespołów z 72 krajów, z ponad 350 uniwersytetów oraz szkół wyższych. Rejestracja za pośrednictwem strony: https://valeoinnovationchallenge.valeo.com/en/challenges/innovationchallenge2018 jest możliwa do 30 marca br.

W pierwszym etapie konkursu studenci będą mieli za zadanie opracować innowacyjne projekty i modele biznesowe start-upów. Eksperci w dziedzinie przedsiębiorczości z całego świata i przedstawiciele Valeo wybiorą dziewięć finałowych zespołów. Otrzymają one wsparcie specjalistów – niezbędną wiedzę o przemyśle motoryzacyjnym, technologii, modelach biznesowych itp. Dzięki temu będą mogły sprawnie udoskonalić swoje prezentacje.

Następnie dziewięć wybranych zespołów zaprezentuje się podczas finałów, które odbędą się w Paryżu jesienią 2018 r. Każdy z nich będzie miał pięć minut na przekonanie jury do swoich projektów, prezentując nagrania wideo, prototypy, eksperymenty lub inne materiały.

Jury, złożone z liderów branży technologicznej i biznesu, a także przedstawicieli Valeo, wybierze trzy zwycięskie zespoły.

Pula nagród, jaka zostanie podzielona między zwycięzców wynosi 200 tys. euro (wyłoniony zostanie jeden zwycięzcą nagrody głównej i dwaj finaliści) i przeznaczona będzie na rozwój ich działalności. Trzy start-upy, które powstaną w rezultacie projektu otrzymają także bezpośrednie wsparcie ekspertów Valeo, a w każdym z nich firma obejmie 5 proc. udziałów.

W zeszłorocznym konkursie Valeo Innovation Challenge wzięło udział niemal 5000 studentów z całego świata, reprezentujących ponad 700 uniwersytetów i szkół wyższych z 80 krajów, którzy stworzyli ponad 1600 zespołów. Jednym ze zwycięskich zespołów była drużyna z Polski.

Zdjęcie we wpisie: fot. Headway / unsplash.com CC0 1.0Print Friendly and PDF
SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom