wtorek, 17 kwietnia 2018


Logo konkursu Droga na HarvardDo 22 kwietnia 2018 r. można składać wnioski w ramach konkursu Droga na Harvard. Konkurs adresowany jest do uczniów gimnazjów i szkół średnich, studentów uczelni państwowych i prywatnych oraz absolwentów szkół, którzy chcieliby studiować na uczelniach amerykańskich, szczególnie na Uniwersytecie Harvarda. Laureaci konkursu uzyskają możliwość bezpłatnego wzięcia udziału w tygodniowym pobycie w USA z wizytą na Uniwersytecie Harvarda.

Procedura konkursowa składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie kandydaci składają formularz zgłoszeniowy oraz napisać dwa eseje - każdy do 300 słów - lub jeden esej i nagrać jeden film - do 120 sekund. Temat pierwszego eseju to Assume you have a chance to invite any Harvard Graduate or any of the Harvard past or current professor for a 30 minutes private lunch. Who and why you would choose to invite, and what would be three (3) key questions you would ask them? Temat drugiego eseju lub filmu to Tell us the most important thing about yourself.

Do drugiego etapu konkursu przechodzi 30 osób. Wezmą one udział w rozmowach z Kapitułą Konkursu. W oparciu o przeprowadzone rozmowy wybranych zostanie od 10 do 20 osób, które otrzymają miano Laureata Konkursu Droga na Harvard. Cztery najwyżej ocenione osoby, uzyskają tytuł Laureata Nagrody Głównej i wyjadą do USA.

Laureaci konkursu zostaną także objęci programem mentorskim. 

Strona internetowa konkursu Droga na HarvardPrint Friendly and PDF
SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom