poniedziałek, 16 kwietnia 2018


Logo Narodowego Centrum Nauki
Narodowe Centrum Nauki w 2018 r. otworzy nabory w dwóch nowych konkursach. Obie inicjatywy dotyczyć będą współpracy międzynarodowej. Do harmonogramu konkursów na 2018 r. wprowadzone zostały konkursy na polsko-chińskie i polsko-niemieckie projekty badawcze.

Konkurs na polsko-chińskie projekty badawcze realizowany będzie pod nazwą Sheng. Jego pierwsza edycja zostanie ogłoszona w czerwcu tego roku. Rozstrzygnięcie NCN zapowiada na marzec 2019 r. Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie internetowej Centrum.

Polsko-niemieckie projekty badawcze w zakresie nauk o życiu będzie prowadzony pod nazwą Beethoven Life. Będzie on towarzyszył organizowanemu już wcześniej konkursowi Beethoven (obecna nazwa Beethoven Classic), w którym możliwe jest pozyskanie środków na projekty badawcze w naukach humanistycznych, społecznych i o sztuce oraz wybranych dyscyplinach nauk ścisłych i technicznych. Oba konkursy otwarte będą od września do grudnia 2018 r.

W ostatnim kwartale 2018 r. NCN otworzyć ma także nabór w konkursie na polsko-austriackie projekty badawcze.Print Friendly and PDF
SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom