piątek, 11 maja 2018


http://www.granty-na-badania.com/2017/07/krok-w-przyszosc-ii-edycja-konkursu.html
8 maja 2018 r. ruszyła kolejna edycja konkursu grantowego "Wakacje z matematyką", organizowanego przez Fundację mBanku. Dzięki programowi, dzieci mogą spędzić przyjemne, ale też rozwijające matematycznie wakacje w mieście. W tym roku o 5 000 zł dofinansowania mogą starać się organizacje pozarządowe, biblioteki publiczne i grupy nieformalne z Warszawy, Łodzi, Krakowa, Poznania, Wrocławia i Gdańska.

mFundacja ogłosiła właśnie kolejną odsłonę konkursu grantowego „Wakacje z matematyką”.  Od 8 maja o granty w wysokości do 5 000 zł mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, biblioteki publiczne i grupy nieformalne (m.in. koła naukowe czy zespoły pod okiem nauczycieli lub rodziców). Program obejmuje 6 największych polskich miast: Warszawę, Łódź, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk.

Zgłaszane projekty powinny być skierowane do uczniów szkół podstawowych w podziale na klasy 1-3 i 4-8, zostać zrealizowane w trakcie szkolnych wakacji, upowszechniać matematykę, pokazywać jej przydatność w życiu codziennym oraz łączyć naukę z zabawą i angażować dzieci do spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Szczególnie mile widziane są pomysły, które w kreatywny i niestandardowy sposób wprowadzą uczestników w świat matematyki w przestrzeni miejskiej.

Harmonogram "Wakacji z Matematyką" w 2018 roku:
  • 8 maja – rozpoczęcie naboru wniosków
  • 14 czerwca – zakończenie naboru wniosków
  • Do 26 czerwca – ogłoszenie listy beneficjentów
  • Do 3 lipca –  przekazanie darowizn
  • Do 31 sierpnia  – zakończenie działań w dofinansowanych projektach
Dzięki konkursowi grantowemu "Wakacje z matematyką" chcemy, aby dzieci spędzające wakacje w mieście miały dostęp do ciekawych zajęć, łączących zabawę z nauką matematyki. Od inauguracji programu w 2016 roku przyznaliśmy już 122 000 zł na realizację 25 projektów. Ponad 2 tys. dzieci wzięło udział  w warsztatach, zawodach matematyczno-sportowych, półkoloniach, grach miejskich i festynach rodzinnych, których wspólnym mianownikiem była matematyka. Dzięki tym aktywnościom, uczestnicy nie tylko rozwijali swoją wiedzę i wyobraźnię, ale po prostu dobrze się bawili 
– mówi Monika Czajkowska z mFundacji.

Aby otrzymać dofinansowanie, wystarczy wejść na stronę internetową: https://www.mbank.pl/mfundacja/wakacje-z-matematyka/ oraz pobrać wniosek, wypełnić go i odesłać do 14 czerwca 2018 r. Na stronie można się również zapoznać ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi programu oraz z regulaminem.

Informacja prasowa
Print Friendly and PDF
SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom