wtorek, 15 maja 2018


Logo Narodowego Centrum Nauki
Narodowe Centrum Nauki opublikowało na swojej stronie internetowej listę projektów, które uzyskały finansowanie w ramach konkursów Opus 14 i Preludium 14. Nabór wniosków we wspomnianych konkursach trwał do 15 września 2017 r. do 15 grudnia 2017 r. Wyniki można znaleźć klikając w ten link. Na finansowanie projektów NCN przeznaczyło blisko 400 mln zł.

W systemie www.osf.opi.org.pl  powinny także pojawić się recenzje wniosków. Szczególnie warto zapoznać się z nimi, jeśli wniosek nie uzyskał finansowania. W recenzji eksperci muszą bowiem uzasadnić swoją decyzję i wskazać słabe strony wniosku.  

Jednocześnie przypominamy, że do 15 czerwca 2018 r. trwa nabór wniosków w ramach konkursów Opus 15 i Preludium 15. Kierownicy wniosków, które nie uzyskały finansowania w poprzedniej edycji wymienionych konkursów -q ile nie znaleźli się w grupie osób, którym składanie wniosku zostało zablokowane - mogą poprawić wniosek i aplikować jeszcze raz. W nowym formularzu trzeba podać numer rejestracyjny poprzedniego wniosku.
OPUS to nasz podstawowy konkurs, na który przeznaczamy ponad połowę naszego budżetu, rywalizują w nim zarówno młodzi, jak i bardziej doświadczeni naukowcy. Statystyki pokazują, że tak naprawdę liczą się rzeczywiste dotychczasowe dokonania naukowe oraz pomysł na projekt badawczy, a niekoniecznie posiadane stopnie czy tytuły naukowe. Cieszymy się, że coraz więcej środków jest przeznaczanych na stypendia doktorskie oraz staże podoktorskie 
– podkreśla prof. Zbigniew Błocki, dyrektor NCN.
PRELUDIUM z kolei to konkurs dla osób nieposiadających doktoratu, co jest ewenementem na skalę światową. Dzięki doświadczeniu zdobytemu w realizowaniu tych projektów młodzi naukowcy mają szansę szybciej, niż ma to miejsce w innych krajach, zapoznać się z systemem grantowym 
– dodaje prof. Błocki.Print Friendly and PDF

SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom