wtorek, 26 czerwca 2018


Logo konkursu Blue DropJednym z najważniejszych wydarzeń projektu ECO MAKE 2018 będzie międzynarodowy konkurs BLUE DROP, adresowany do projektantów – studentów i pedagogów kierunków projektowych i artystycznych w kraju i za granicą. Laureat otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 30 000 zł.

Uczestnicy Konkursu muszą stworzyć prace wykorzystujące materiały odpadowe pozyskane z lokalnych dla twórcy przedsiębiorstw. Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę artystów na możliwość wykorzystania surowców z poszanowaniem środowiska naturalnego. Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi stworzy "Bibliotekę materiałów odpadowych", która umożliwi projektantom uzyskanie informacji o możliwościach wykorzystania surowców w ramach recyklingu.

Założenia konkursu BLUE DROP 2018
Konkurs, skierowany do studentów i pedagogów kierunków projektowych i artystycznych w kraju i za granicą, ma na celu wyłonienie 20 najlepszych projektów, spośród których Jury podczas finału wydarzenia ECO MAKE 2018 – 30 listopada 2018 roku – wybierze laureata konkursu. Hasłem przewodnim wydarzenia ECO MAKE 2018 jest CZŁOWIEK ODPOWIEDZIALNY. Uczestnicy Konkursu muszą stworzyć prace wykorzystujące materiały odpadowe pozyskane z lokalnych dla siebie przedsiębiorstw. Najlepsze projekty zaprezentowane zostaną na wystawie finałowej w Galerii Hol, w dniach 19 listopada – 5 grudnia 2018 r. Laureat otrzyma nagrodę w wysokości 30 000 złotych.

Do kogo jest skierowany konkurs?
W konkursie mogą wziąć udział projektanci, którzy ukończyli 18 rok życia. Mogą to być wyłącznie osoby fizyczne, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, będące studentami lub pedagogami kierunków projektowych i artystycznych w kraju i za granicą.

Jak przygotować pracę?
Jury konkursu BLUE DROP oceniać będzie: oryginalność pomysłu i awangardowe myślenie, kreatywność autora, możliwości wdrożenia zgłoszonego projektu do produkcji, artystyczną i nowatorską interpretację hasła przewodniego CZŁOWIEK ODPOWIEDZIALNY, twórcze oraz zgodne z ideą ekologicznego projektowania wykorzystanie materiałów odpadowych. Nadesłane prace konkursowe powinny przede wszystkim charakteryzować się wysokim poziomem estetycznym, nowatorską formą oraz oryginalnością. Surowce wykorzystane przez twórców muszą pozyskane z lokalnych dla artysty przedsiębiorstw.

Jak zgłaszać prace do konkursu?
Zgłoszenia do Konkursu należy dokonać poprzez dostarczenie za pośrednictwem strony www.ecomake.pl prawidłowo wypełnionego "Formularza zgłoszeniowego". Formularz będzie dostępny od 15 czerwca 2018 r. do 21 września 2018 r. Udział w Konkursie jest bezpłatny.

Etapy konkursu
Konkurs składa się z dwóch etapów:

W I etapie każdy z Uczestników korzystając z formularza zgłoszeniowego dostarcza fotografie w atrakcyjny sposób prezentujące nie więcej niż 3 zrealizowane projekty oraz opisy projektów.
W II etapie każdy z zakwalifikowanych Uczestników prezentuje pracę konkursową, którą w formie docelowego projektu dostarcza na adres organizatora.

Nagrody
Laureat konkursu BLUE DROP 2018 otrzyma nagrodę w wysokości 30 000 zł.

Każda praca, która zakwalifikuje się do II etapu konkursu, będzie zaprezentowana w katalogu festiwalowym.

Masz pytania? Skontaktuj się z Biurem Konkursu!
+48 42 254 75 24Informacja prasowa

Print Friendly and PDF
SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom