
Zgodnie z wytycznymi PNFN zgłaszane projekty muszą spełniać następujące warunki:
- Muszą byċ realizowane w ramach współpracy pomiędzy polskimi i niemieckimi partnerami. Wyjątki są możliwe tylko w uzasadnionych przypadkach.
- Dotacja PNFN może stanowić najwyżej 70% kosztów całkowitych projektu. 30% wydatków zbiorowych powinny stanowiċ środki własne lub inne źródła finansowania.
- Od 2018 r. fundacja wyznaczyła ze względu na ograniczone środki finansowe priorytet wspierania projektów o długofalowym działaniu (np. projekty, które mają szansę uzyskania dodatkowych środków z innych źródeł finansowania na kontynuację przedsięwzięcia lub perspektywę rozwinięcia z przyznanej dotacji większego projektu). Taki aspekt powinien zostać ujęty we wniosku w opisie projektu pod pkt. 4.).
- Wnioskodawca, który jest zarazem odbiorcą dotacji PNFN w innym projekcie konkursu uproszczonego, jest uprawniony do złożenia wniosku dopiero po jego terminowym i prawidłowym rozliczeniu. Poszczególne instytuty danego uniwersytetu są rozumiane jako różni wnioskodawcy.
Decyzje
o przyznaniu dofinansowania zostaną opublikowane w kwietniu 2019 r.
Realizacja finansowanych projektów będzie mogła rozpocząć się
najwcześniej dwa tygodnie po ogłoszeniu decyzji.
Strona internetowa tzw. uproszczonego konkursu PNFN
Przypominamy, że do 31 października 2018 r. trwa nabór wniosków w ramach tzw. głównego konkursu Polsko-Niemieckiej Fundacji na rzecz Nauki.
