poniedziałek, 8 października 2018


fot. Eric Rothermel / unsplash.com CC0 1.0
Jak przygotować zwycięski wniosek o grant ERC będąc przedstawicielem nauk społecznych i humanistycznych? Opowiedzą o tym specjaliści podczas warsztatów, które odbędą się 16 listopada w Warszawie. Zgłoszenia przyjmowane są do 29 października 2018 r.

Warsztaty organizowane są przez Biuro ds. Doskonałości Naukowej PAN (BDN PAN) we współpracy z Oxford University. Jak informuje BDN PAN, nadchodząca edycja warsztatów skierowana jest przede wszystkim do naukowców reprezentujących nauki społeczne i humanistyczne. Rejestracja możliwa jest za pośrednictwem formularza internetowego dostępnego pod adresem: https://goo.gl/bmWLQX. Zgłoszenia przyjmowane są do 29 października 2018 r. do godz. 13:00.

O tym, jak przygotować zwycięski wniosek, opowiedzą m.in. wybitni naukowcy z Oxford University laureaci grantów ERC Consolidator: socjolog Melinda Mills oraz politolog Ben Ansell. Swój głos dołoży również lingwista z Uniwersytetu Jagiellońskiego dr Michał Nemeth, tegoroczny laureat ERC Starting Grant "(Re)constructing a Bible. A new approach to unedited Biblical manuscripts as sources for the early history of the Karaim language" w panelu SH5. Uczestnicy warsztatów będą również mogli poznać doświadczenia Gill Wells – szefowej Europejskiego Biura na Oxford University, która na co dzień wspiera naukowców aplikujących o granty ERC na tej uczelni

Oprócz tego, 15 naukowców, którzy przygotują najlepsze aplikacje na warsztaty, będzie miało możliwość uczestniczenia w indywidualnych konsultacjach z wykładowcami warsztatów oraz z ekspertami z BDN PAN, którzy od blisko trzech lat wspierają polskich naukowców w przygotowaniu wniosków ERC.

Europejska Rada ds. Badań Naukowych (European Research Council - ERC) to utworzona w 2007 r. unijna agenda, której celem jest wspieranie najlepszych naukowców, inżynierów czy akademików. Członkowie Rady to 20 najwyższej rangi przedstawicieli europejskiego środowiska naukowego.

Granty ERC przyznawane są w drodze otwartego konkursu na projekty kierowane przez początkujących i doświadczonych naukowców, niezależnie od ich pochodzenia, którzy pracują lub przenoszą się do pracy w Europie.

Źródło: naukawpolsce.pap.pl
Zdjęcie we wpisie: fot. Eric Rothermel / unsplash.com CC0 1.0


Print Friendly and PDF


SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom