wtorek, 9 października 2018


Logo Wikipedii
Do 30 listopada 2018 r. można brać udział w konkursie pn. Wolna Polska - Wolna Wiedza, którego organizatorem jest Wikipedia. Celem konkursu jest dzielenie się wiedzą o kulturze, sztuce, geografii dokonaniach i wybitnych postaciach z Polski. W tym celu uczestnicy konkursu mogą uzupełniać i poprawiać jakościowo hasła z Wikipedii związane z Polską.

Zgodnie z informacjami organizatorów:
Polski kanon Wikipedii zawiera około 1500 najciekawszych i najważniejszych artykułów o Polsce i Polakach. Hasła związane z naszą ojczyzną – jej historią, przyrodą, geografią, kulturą, nauką i techniką, zasługują na jak najlepszą merytoryczną jakość. Udostępnione bezpłatnie na wolnych licencjach, mogą być wykorzystywane w celach promocyjnych lub edukacyjnych, zwiększać świadomość o naszym kraju, jego historii i kulturze. Tak bogaty wybór haseł z różnych obszarów wiedzy pozwoli każdemu na udział w konkursie.
W ramach konkursu autorzy najlepiej opracowanych haseł otrzymają następujące nagrody:
  • I miejsce – bilety na wybrane wydarzenia kulturalne dla zwycięzcy i osoby towarzyszącej o łącznej wartości 600 zł, nagrody od patronów i partnerów
  • II miejsce – bilety na wybrane wydarzenia kulturalne dla zwycięzcy i osoby towarzyszącej o łącznej wartości 400 zł, nagrody od patronów i partnerów
  • III miejsce – bilety na wybrane wydarzenia kulturalne dla zwycięzcy i osoby towarzyszącej o łącznej wartości 200 zł, nagrody od patronów i partnerów.
W ramach konkursu przyznane będą także następujące wyróżnienia:
  • pendrive z zestawem ebooków z serwisu Wikiźródła
  • gadżety związane z Wikipedią i konkursem
  • pamiątkowe dyplomy.
Strona internetowa konkursu Wolna Polska - Wolna Wiedza


Print Friendly and PDF

SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom