wtorek, 11 grudnia 2018Do 7 stycznia 2019 r. studenci i absolwenci, którzy mają nie więcej niż 27 lat i interesują się energetyką, mogą zgłaszać swój udział do projektu edukacyjnego Akademia Energii. Osoby zakwalifikowane do udziału w projekcie, będą miały możliwość odbycia płatnych staży oraz wzięcia udziału w szkoleniach, seminariach i warsztatach.

W ramach naboru wyłonionych zostanie 30 osób  z następującym podziałem na specjalizacje: 10 miejsc dla osób o profilu inżynierskim, 5 miejsc dla osób o profilu prawnym, 5 miejsc dla osób o profilu ekonomicznym, 4 miejsca dla osób o profilu dziennikarskim, 4 miejsca dla osób o profilu związanym z transportem, oraz 2 miejsca dodatkowe, które zostaną przyznane najlepszym kandydatom bez względu na profil.
Zgodnie z informacjami podanymi przez organizatorów projektu z Fundacji im. Lesława A. Pagi, w programie Akademii Energii znajdują się:
  • wykłady, warsztaty i case’y obejmujące między innymi zagadnienia: regulacja gospodarki paliwami i energią, funkcjonowanie poszczególnych podsektorów, przedstawienie konkurencji na rynku energetycznym prawnym, organizacyjnym oraz ustrojowym;
  • spotkania z wybitnymi ekspertami i praktykami sektora energetycznego;
  • szkolenia z umiejętności miękkich;
  • płatne dwumiesięczne staże zawodowe w firmach partnerskich, mających największy wpływ na kształt rynku energii w Polsce.
Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć w jego regulaminie, który dostępny jest na stronie internetowej organizatora.

Strona internetowa projektu Akademia EnergiiPrint Friendly and PDF


SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom