piątek, 21 grudnia 2018


Logo Narodowego Centrum Nauki
Narodowe Centrum Nauki podało wstępny harmonogram naboru wniosków w 2019 r. Wśród planowanych konkursów pojawiły się nabory finansowane ze środków funduszy norweskich, których pierwsze zapowiedzi pojawiły się pod koniec 2017 r. W najbliższym roku NCN nie planuje natomiast naboru wniosków w ramach konkursu Harmonia.

W harmonogramie naboru na 2019 r. znajdują się trzy konkursy finansowane z funduszy EOG i funduszy norweskich. Są to konkursy Grieg, Idealab oraz Pols. NCN nie podało ich szczegółów oraz zaznaczyło, że terminy naborów wniosków w tych konkursach mogą ulec zmianie.

Nowością są konkursy Mozart (projekty badawcze w polsko-austriackiej współpracy) oraz Alphorn (projekty badawcze w polsko-szwajcarskiej współpracy). Znany jest także termin nabory wniosków w ramach konkursu Miniatura 3. Jak informuje NCN aplikacje do tego konkursu będzie można składać w trybie ciągłym od 1 kwietnia 2019 r. do 30 września 2019 r. 


Bez zmian pozostały terminy naboru wniosków w najpopularniejszych konkursach, czyli Opus i Preludium. Podobnie jak w latach wcześniejszych nabory wniosków będą trwały od połowy marca do połowy czerwca oraz od połowy września do połowy grudnia.

Harmonogram naboru wniosków w NCN w 2019 r.

Print Friendly and PDF


SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom