piątek, 18 stycznia 2019Poznańska Nagroda Literacka - logoDo 15 lutego 2019 r. trwa nabór wniosków w ramach 5. edycji Poznańskiej Nagrody Literackiej. Nagroda przyznawana jest corocznie żyjącym autorom za wybitne osiągnięcia w dziedzinie literatury, których znaczenie oraz aktualność poświadczona jest przez wydanie co najmniej jednej książki w okresie trzech lat poprzedzających przyznanie nagrody. Pula nagród w konkursie wynosi 100 000 zł.

Zgodnie z informacjami organizatorów nabór zgłoszeń prowadzony jest w dwóch kategoriach:
  • Nagroda im. Adama Mickiewicza - nagroda w wysokości 60 000 zł za wybitne zasługi dla polskiej literatury i kultury;
  • Nagroda-Stypendium im Stanisława Barańczaka - nagroda w wysokości 40 000 zł za znaczący, innowacyjny dorobek w dziedzinie literatury, humanistyki, popularyzacji kultury literackiej dla twórcy, który nie ukończył 35. roku życia.
Jak precyzują organizatorzy:
Pod pojęciem „literatury” kryje się twórczość poetycka, prozatorska, dramatopisarska, przekładowa, eseistyczna, reportażowa, popularyzatorska o nietuzinkowych walorach artystycznych.
Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć w jego regulaminie, który dostępny jest na stronie internetowej organizatora.Print Friendly and PDF


SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom