wtorek, 15 stycznia 2019


Logo konkursu Eksperyment Łańcuchowy
Do 24 marca 2019 r. trwa nabór wniosków w ramach VII edycji konkursu Eksperyment Łańcuchowy. Konkurs jest skierowany do uczniów wszystkich etapów edukacyjnych, począwszy od przedszkolaków, a skończywszy na studentach. Celem konkursu jest skonstruowanie urządzenia, które do przetransportowania metalowej kulki wykorzysta jak najwięcej zjawisk fizycznych. 

Do konkursu można przesyłać zgłoszenia grupowe. Grupa może składać się maksymalnie z pięciu osób. Muszą one pozostawać pod opieką mentora, którym musi być osoba pełnoletnia. 

  • Zgodnie z regulaminem konkursu urządzenie musi spełniać następujące warunki:
  • Powierzchnia urządzenia nie może przekraczać wymiarów ławki szkolnej, tj. 120 cm x 70 cm. Maksymalna wysokość urządzenia to 150 cm. UWAGA! Urządzenie musi stabilnie stać także na ławce o wymiarach 120 cm x 50 cm.
  • Łącznikiem między urządzeniami są 2 metalowe kulki o średnicy 2 cm. W każdym urządzeniu wlot i wylot kulki musi znajdować się na wysokości 45 cm (wlot: 40-45 cm, wylot: 45-50 cm) w centralnej części urządzenia.
  • Urządzenie powinno działać nie krócej niż 20 sekund, jednak nie dłużej niż 120 sekund.
  • Kulka powinna poruszać się od strony prawej do lewej z miejsca obserwacji widza.


Organizatorzy konkursu zachęcają do wcześniejszego przesyłania zgłoszeń. Dopiero po przesłaniu zgłoszenia, wysłane zostaną metalowe kulki, które będą przemieszczane w trakcie eksperymentu. Finał konkursu odbędzie się 1 czerwca 2019 r.

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć w jego regulaminie, który dostępny jest na stronie internetowej organizatora.Print Friendly and PDF

SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom