czwartek, 10 stycznia 2019


Logo Institut Francais Do 28 lutego 2019 r. trwa nabór zgłoszeń w ramach pierwszej edycji francuskojęzycznej w Europie Środkowej konkursu pn. Mój doktorat w 180 sekund. Konkurs adresowany jest do uczestników studiów doktoranckich w roku akademickim 2018/2019 lub osób, które ukończyły studia doktoranckie i obroniły doktorat w roku akademickim 2017/2018.

Zgodnie z informacjami organizatorów konkurs jest okazją dla doktorantów do przedstawienia swojej pracy badawczej, w języku francuskim, w sposób prosty i zrozumiały dla zróżnicowanej publiczności, niekoniecznie związanej z nauką. Uczestnicy mają dokładnie po 3 minuty na swoją prezentację, jasną, zwięzłą i przekonywującą. Mogą do tego wykorzystać tylko jeden slajd.

Konkurs organizowany jest przez Instytut Francuski w Polsce, we współpracy z Instytutami Francuskimi w Austrii, na Węgrzech, w Czechach i na Słowacji. 


Laureat polskiej edycji konkursu weźmie udział w jego finale w Europie Środkowej z udziałem laureatów z 5 państw biorących udział w konkursie. Finał odbędzie się w maju 2019 w Warszawie.
Print Friendly and PDF


SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom