środa, 13 lutego 2019


Siemens logo
Studentki kierunków technicznych będą mogły wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez ekspertów od technologii przemysłowej, cyfryzacji i komunikacji w ramach projektu "Inżynierki 4.0" firmy Siemiens. Rekrutacja trwa do 3 marca 2019 r.
Czwarta rewolucja przemysłowa i Internet Rzeczy w sposób znaczący zrewolucjonizują sposób automatyzacji oraz przetwarzania i wymiany danych. Przyszłość automatyki przemysłowej należeć będzie do innowacji w takich obszarach jak sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence) i rozszerzona rzeczywistość (Augmented Reality). Ważnym elementem łączącym urządzenia i technologie jest chmura, pozwalająca realizować wizję przyszłości. Wszystkie te obszary technologiczne wchodzą w skład domeny Industry 4.0, w której specjalizuje się Siemens
- czytamy w komunikacie prasowym przesłanym PAP.

Właśnie szeroko pojętego Industry 4.0 będzie dotyczyć seria specjalistycznych warsztatów organizowanych przez Siemiens w ramach programu edukacyjnego "Inżynierki 4.0". Program ten, którego patronami są Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, skierowany jest do studentek wydziałów technicznych, czyli przyszłych inżynierek.

Przygotowanie zawodowe współczesnego inżyniera wymaga połączenia wielu specjalności w procesie edukacji
– przekonuje dyrektor ds. marketingu branż przemysłowych w Siemens Cezary Mychlewicz, cytowany w materiale prasowym.
W kształceniu konieczne jest umiejętne powiązanie takich dziedzin wiedzy jak mechatronika czy informatyka przy jednoczesnej znajomości procesów technologicznych specyficznych dla poszczególnych branż produkcyjnych. Kompletne rozumienie wszystkich zagadnień wiążących się z nowym podejściem do przemysłu, jakie oferuje Siemens w projekcie "Inżynierki 4.0", pozwoli studentkom lepiej przygotować się do wymagań rynku i wymogów przyszłego pracodawcy
- dodaje.

Zajęcia zaplanowane w ramach projektu dotyczą m.in. takich obszarów jak: "Virtual and augmented reality", "New production setup na przykładzie fabryki Mercedesa w Jaworze", "Robotyzacja w świecie Industry 4.0" i "Projektowanie innowacji w duchu design thinking". Zakres zajęć obejmuje także dziedziny związane z rozwojem osobistym na rynku pracy, takie jak komunikacja czy zarządzanie własną marką w Internecie.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są do 3 marca pod adresem www.siemens.pl/inzynierki4-0.

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

Print Friendly and PDF

SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom