środa, 6 lutego 2019


Logo Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej

Do 31 marca 2019 r. trwa nabór wniosków w ramach konkursu na stypendium im. Albrechta Lemppa. Konkurs adresowany jest do pisarzy z Polski i Niemiec oraz dla niemieckich tłumaczy literatury polskiej i polskich tłumaczy literatury niemieckojęzycznej. W ramach konkursu otrzymać można miesięczny pobyt stypendialny w kraju sąsiada.

Wnioskodawcy z Polski i Niemiec mogą starać się o odpowiednio następujące wyjazdy:
  • Jeden miesiąc w domu gościnnym Literarisches Colloquium Berlin dla polskiego pisarza lub tłumacza. Fundatorzy pokrywają koszty podróży i zakwaterowania oraz wypłacają stypendium w wysokości 1 200 euro.
  • Jeden miesiąc w Krakowie dla niemieckiego pisarza lub tłumacza w Kolegium Tłumaczy Instytutu Książki. Fundatorzy pokrywają koszty podróży i zakwaterowania oraz wypłacają stypendium w wysokości 1 200 euro.


Jak informują organizatorzy, celem stypendium im. Albrechta Lemppa jest:
doskonalenie sztuki przekładu i pisania w duchu standardów literackich i translatorskich bliskich Albrechtowi Lemppowi oraz upamiętnienie jego wkładu do polsko-niemieckiej wymiany literackiej.
Stypendium im. Albrechta Lemppa przeznaczone jest dla pisarzy z Polski i Niemiec oraz dla niemieckich tłumaczy literatury polskiej i polskich tłumaczy literatury niemieckojęzycznej.
 Strona internetowa konkursu na stypendium im. Albrechta Lemppa

Print Friendly and PDF

SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom