środa, 13 marca 2019


Od 8 marca 2019 r. trwa nabór zgłoszeń do programu metoringowego dla studentek informatyki pn. IT for SHE. Celem programu IT for SHE jest pomoc utalentowanym studentkom kierunków informatycznych w wejściu na rynek pracy

W ramach naboru przyjmowane są zgłoszenia do wzięcia udziału w programie mentoringowym u jednego z 47 mentorów. Jak wyjaśniają organizatorzy:
Mentoring to partnerska relacja między mistrzem (mentorką, mentorem) a uczennicą (mentee), zorientowana na odkrywanie i rozwijanie potencjału uczennicy. Polega na inspiracji i doradztwie opartych na bazie wiedzy, doświadczeń życiowych i zawodowych mentorki/mentora. Pozwala na świadome zarządzanie życiem, karierą, rozwojem osobistym i projektowanie własnej przyszłości w szerokiej perspektywie. Mentoring jest procesem dwustronnym – z tej relacji czerpie nie tylko mentee, ale też mentorka/mentor, który ma szansę zyskać wiele nowych impulsów do rozwoju osobistego.
Długoterminowym celem mentoringu jest rozwój jednostki, pomoc w efektywnym budowaniu ścieżki kariery zawodowej i wypracowaniu satysfakcjonującej postawy wobec życiowych wyzwań. 


Szczegółową listę mentorów można znaleźć na stronie internetowej organizatora.
Print Friendly and PDF


SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom