poniedziałek, 15 kwietnia 2019


fot. Sydney Sims / unsplash.com CC0 1.0
Do 20 maja 2019 r. trwa nabór prac w ramach międzynarodowego konkursu na plakat o tematyce antyprzemocowej. W konkursie mogą brać udział artyści, projektanci, graficy, studenci uczelni artystycznych, wydziałów architektury oraz wydziałów i kierunków sztuk plastycznych, zespoły projektowe agencji reklamowych i studiów graficznych. Grand Prix konkursu wynosi 15 000 zł.

Zgodnie z informacjami z regulaminu:
Organizatorom zależy na zwrócenie uwagi na rosnący w ostatnim czasie poziom negatywnych emocji społecznych. Zorganizowana nienawiść towarzyszy lub leży u podstaw niezwykle niebezpiecznych zjawisk takich jak: faszyzm, rasizm, ksenofobia, dyskryminacja ze względu na płeć, orientację seksualną, religię, pochodzenie etniczne itp. Jesteśmy przekonani, że skuteczną reakcją na toksyny nienawiści jest tolerancja, empatia, współczucie i akceptacja i takie wartości chcielibyśmy propagować. 


Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć w jego regulaminie, który dostępny jest na stronie internetowej organizatora - Malta Festival Poznań 2019 / Poznań Wolny od Nienawiści.


Zdjęcie we wpisie: fot. Sydney Simsunsplash.com CC0 1.0


Print Friendly and PDF


SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom